Żora Korolyov zmarł u szczytu kariery. Miał zaledwie 34 lata. "Jego śmierć była czymś nierealnym i niepotrzebnym"

Żora Korolyov zmarł dokładnie rok temu, 21 grudnia 2021 roku. Miał zaledwie 34 lata. Tancerz zyskał ogromną popularność dzięki występom w "Tańcu z Gwiazdami". Próbował też sił jako aktor.

O śmierci Żory Korolyova poinformowała Ewelina Bator, jego partnerka, z którą związany był przez pięć lat. Mężczyzna miał zaledwie 34 lata i całe życie przed sobą. Nigdy nie podano dokładnej przyczyny zgonu, ale wiadomo było, że zmarł na zapalenie mięśnia sercowego. Korolyov już w wieku ośmiu lat zaczął tańczyć i pasję dzielił z miłością do piłki nożnej. W 2003 roku przeprowadził się do Polski z Odessy. Przełomem w jego karierze był występ w "Tańcu z Gwiazdami".

Zobacz wideo Paulina Sykut-Jeżyna o zabawnych sytuacjach i wpadkach. "Było ciężko wytrzymać"

5 rzeczy, o których często zapominamy w święta5 rzeczy, o których często zapominamy w święta

Żora Korolyov popularność zyskał dzięki "Tańcu z Gwiazdami". Iwona Pavlović była zdruzgotana jego śmiercią

Żora Korolyov w tańcu odnosił ogromne sukcesy. W parze z Izabelą Janachowską dotarł do półfinału Mistrzostw  Świata, finału Mistrzostw Europy Środkowej i dwukrotnie do finału Mistrzostw Unii Europejskiej. Korolyov był reprezentantem najwyżej międzynarodowej klasy "S" w tańcach latynoamerykańskich. Do ekipy "Tańca z Gwiazdami" dołączył w 2007 roku i do 2018 współpracował z programem. Pojawił się łącznie w sześciu edycjach. Partnerował z Dominiką Gwit, Koraliną Gorczycą, Agnieszką Cegielską, Katarzyną Cerekwicką, Martyną Kupczyk i Isis Gee.

Iwona Pavlović trenowała Korolyova jeszcze jako 20-latka. W jednym z wywiadów po jego śmierci wyznała, że ta informacja nią wstrząsnęła. Mówiła o tym, że Żora był artystyczną duszą i miał niesamowity talent do tańca.

Jego śmierć była czymś nierealnym, niepotrzebnym i zadziwiającym dla nas wszystkich. Po jego odejściu był wielki smutek, ponieważ się na to nie godziliśmy. Nie da się pogodzić ze śmiercią tak młodej, wysportowanej osoby. Kiedy odchodzą osoby starsze, to wydaje się to naturalną koleją rzeczy, natomiast kiedy odchodzi osoba tak młoda, tak pełna życia, tak zdrowa i sprawna, to wydaje się to jakieś niewyobrażalne i niesamowicie smutne - wyznała w rozmowie z "Faktem".

Korolyov próbował też swoich sił w aktorstwie. Na fali popularności uzyskanej po udziale w "Tańcu z gwiazdami" pojawił się w kilku serialach m.in. "Tylko miłość" czy "Egzaminie z życia".

 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Żora Korolyov w 2010 roku poślubił Annę Kuznecową. Tego samego roku urodziła się ich córka, Sonia. Związek po siedmiu latach się rozpadł. Po rozstaniu związał się z aktorką "Barw Szczęścia" Eweliną Bator. Kobieta po jego pogrzebie opublikowała na Instagramie poruszający wpis.

Kochanie moje! Odprowadziłam ciebie najlepiej jak umiałam! Kocham cię i jesteś z nami! Dziękuję ci za siłę, którą mi dałeś! Do zobaczenia - napisała.
 

'Master Chef Junior 2'. Julka CymbalukPamiętacie Julię z "MasterChef Junior"? Ma już 15 lat i bardzo się zmieniła

 

Zobacz też: Polka wygrała brytyjski "Taniec z Gwiazdami". Kim jest Jowita Przystał?

Więcej o: