Dominika Gwit

Dominika Gwit


Dominika Gwit to 28-letnia polska aktorka i dziennikarka znana przede wszystkim z seriali "Na dobre i na złe" , "Singielka" oraz "Na wspólnej". W show biznesie zaczęła być rozpoznawalna po roli w filmie "Galerianki".Imię i nazwisko: Dominika Gwit
Data urodzenia: 22 czerwca 1988
Miejsce urodzenia: Gdynia
Zawód: aktorka, dziennikarka
Związki: Wojciech Dunaszewski (2018: mąż)
Facebook: facebook.com/Dominika-Gwit-224314110977831
Instagram: instagram.com/dominikagwit

Dominika Gwit - początki kariery

Dominika Gwit urodziła się i mieszka w Gdyni. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Psychologii w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie. Ponadto aktorka ukończyła również Szkołę Aktorską Lart Studio w Krakowie, a w 2012 roku zdała egzamin aktorski w Związku Artystów Scen Polskich. Początki kariery aktorskiej Dominki Gwit miały miejsce w Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie aktorka odgrywała rolę w musicalu Szach i Papuga oraz grała rolę bankierki w spektaklu Mały Książę. Prawdziwą popularność Dominika zyskała po zagraniu w filmie "Galerianki", w którym wcieliła się w rolę Kai.

Dominika Gwit - rozkwit kariery

W latach 2002 – 2010 Dominika Gwit nie była rozpoznawalna w mediach. Kariera nabrała tempa po wystąpieniu w filmie "Galerianki", po którym Dominika zaczęła pojawiać się w licznych serialach. W latach 2002-2010 występowała tylko w serialu "Samo życie". W 2011 roku Dominika zaczęła odgrywać rolę Zosi, przyjaciółki Mani w serialu "Przepis na życie", w kolejnych latach pojawiła się również w "Na Wspólnej" , "Na dobre i na złe", gościnnie w serialu "Ojciec Mateusz", a od 2015 roku Dominika odgrywa rolę Gośki, w popularnym serialu "Singielka" . Dominika Gwit rozwija się także dziennikarsko - w latach 2010 - 2014 pracowała w zawodzie w Polskiej Agencji Prasowej, zaś od 2014 roku współpracuje z agencją PR ZaZa Media. Aktualnie (od lutego 2016) dziennikarka pisze felietony do portalu Cosmopolitan.pl. W kwietniu 2016 roku na rynku pojawiła się także książka Dominiki pt. "Moja droga do nowego życia", w której celebrytka opowiada o swojej walce z nadwagą.

dominika gwit

Więcej o:

dominika gwit

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.