Książę William przeżył szok. Harry zniszczył jego największe marzenie związane z Dianą

Książę William długo nie zdawał sobie sprawy z tego, jaka czeka go przyszłość. O tym, że zostanie królem, dowiedział się od kolegów ze szkolnej ławki. Książę William był też przedrzeźniany przez Harry'ego, który gorzko uświadomił mu, że w przyszłości nie będzie mógł ochronić matki.

Księżna Diana była postrzegana jako czuła i troskliwa matka księcia Williama i księcia Harry'ego. Od zawsze starała się zapewnić im jak najnormalniejsze dzieciństwo, dlatego dbała, aby oprócz życia na królewskim dworze znali też uciechy bliskie ich rówieśnikom. Zabierała Williama i Harry'ego do Disneylandu, McDonalda i pozwalała oglądać głupawe amerykańskie komedie w telewizji. Diana chciała zapewnić im normalne dzieciństwo bez ciężaru świadomości, że William pewnego dnia zasiądzie na królewskim tronie. Biograf, który napisał książkę o Williamie i księżnej Kate, wyjawił, jak książę dowiedział się o jego predestynowanej roli.

Zobacz wideo Księżna Kate i książę William w filmiku z okazji 10. rocznicy ślubu. Cała rodzina w komplecie

Książę William przeżył szok. Harry zniszczył jego największe marzenie związane z Dianą

Andrew Morton w 2011 roku wydał książkę biograficzną "William i Kate: Ich życia, Ich ślub" w której opisał, jak dorastający William dowiedział się, że jest przyszłym królem. 

Zanim William udał się do szkoły, był święcie przekonany, że niczym nie różni się od pozostałych dzieci w klasie. Z błogiej nieświadomości wyprowadzili go koledzy ze szkolnej ławki - napisał Morton.

Morton wspomina, że książę był przedrzeźniany przez kolegów i dopiero w ten brutalny sposób uświadomił sobie, jaka czego go przyszłość. Pewnego razu podczas lekcji któryś z kolegów zapytał, czy książę William zna królową.

Masz na myśli babunię? - odpowiedział William.
 

Więcej zdjęć księcia Wiiliama znajdziesz w galerii na górze strony.

Dorastający książę William, tak jak większość dzieci w jego wieku, wymyślał, kim zostanie w przyszłości i rozważał różne scenariusze zupełnie nieświadomy, że tego wyboru został pozbawiony jeszcze przed urodzeniem. Andrew Morton napisał w biografii, że książę Harry uwielbiał przedrzeźniać brata. Kiedy William wyznał Dianie, że w przyszłości chce zostać policjantem, aby jak najlepiej ją chronić, książę Harry szybko wyprowadził go z błędu.

Nie możesz tego zrobić, bo musisz być królem - powiedział głosem pełnym współczucia Harry.

Oglądaliście już dokument "Harry i Meghan" na Netfliksie? Książę Harry opowiedział w nim m.in. o trudnych relacjach, które mają teraz z Williamem.  Aż trudno uwierzyć, że kiedyś tak bliscy sobie synowie Diany nie mają ze sobą kontaktu.

 

Zobacz też: Polka wygrała brytyjski "Taniec z Gwiazdami". Kim jest Jowita Przystał?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.