Emiliano Martinez zdobył Złotą Rękawicę. Przyłożył ją do krocza. Szokujący gest

Emiliano Martinez został ogłoszony najlepszym bramkarzem podczas ceremonii medalowej zakończonego mundialu w Katarze. Uradowany Argentyńczyk odebrał Złotą Rękawicę i wykonał dość wulgarny gest. Trochę go poniosło.

Argentyna odniosła zwycięstwo w finale Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Katarze. Mecz z Francją był zacięty do ostatnich minut i o ostatecznej wygranej musiały zadecydować rzuty karne. Tuż po zakończonym spotkaniu odbyła się ceremonia medalowa. Złotą Rękawicę dla najlepszego bramkarza turnieju zdobył Emiliano Martinez. Mężczyzna wykonał dość zaskakujący gest, który zszokował widzów i zgromadzonych dygnitarzy na stadionie. 

Zobacz wideo Głos kibica po meczu z Argentyną. Do studia zadzwoniła kobieta, która była przy porodzie syna Szczęsnego

Bramkarz Argentyny wykonał szokujący gest ze Złotą Rękawicą. Wcześniej tańczył podczas karnych

Niewątpliwie Emiliano Martinez był prawdziwym bohaterem mundialu dla Argentyńczyków. Zawodnik skutecznie zamurował bramkę w najważniejszych momentach spotkania. Po odebraniu Złotej Rękawicy wykonał niewybredny gest i przyłożył ją do swojego krocza. Jego zachowanie jest szeroko komentowane - niektórzy nie kryją oburzenia.

Domyślamy się, że radość piłkarza Argentyny była tak wielka, że przez moment zapomniał, że oglądają go miliony telewidzów na całym świecie. Zdecydowanie dał się ponieść emocjom. 

Emiliano MartinezEmiliano Martinez Fot. Martin Meissner / AP Photo

Więcej zdjęć bramkarza Argentyny znajdziesz w galerii na górze strony. 

Warto dodać, że w rzutach karnych Argentyńczycy byli fenomenalni. Zawzięcie walczyli o zwycięstwo i to ostatecznie się opłaciło. Już wówczas uradowany Emiliano Martinez zaczął eksponować swoją radość i wykonał coś, co zapewne do historii przejdzie jako "Martinez Dance".

Przypomnijmy, że zdobycie Pucharu Świata to trzecie zwycięstwo Argentyny w historii mundialu. Francuzi byli z kolei o włos od obronienia tytułu mistrzów świata, który wywalczyli podczas turnieju w Rosji, w 2018 roku. Królem strzelców w Katarze został francuski napastnik Kylian Mbappe. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.