Co łączy Magdę Gessler i Angelinę Jolie? To samo schorzenie. Widać je na twarzy

Magda Gessler i Angelina Jolie cierpią na to samo schorzenie, wywołane przez odrębne czynniki. Chorobę widać na twarzach gwiazd.

Magdę Gessler i Angelinę Jolie łączy nie tylko sława i silna osobowość, ale i przykre schorzenie, które rzutuje na ich wygląd. Chodzi o niedowład twarzy, który w przypadku Jolie wywołany jest przez porażenie Bella, a Gessler poprzez paraliż nerwu trójdzielnego.

Zobacz wideo Magda Gessler: Nie jestem żadną babcią! Wszystkiemu winna jest Lara. „Dyktatorka"

'Królowe życia'. Izabela Macudzińska i Laluna niczym klony. Na najnowszych zdjęciach trudno je odróżnić"Królowe życia". Izabela Macudzińska i Laluna niczym klony

Angelina Jolie ma niedowład twarzy przez porażenie Bella

Przyczyny porażenia Bella nie są znane. Schorzenie charakteryzuje się asymetrią twarzy przy ruchach mimicznych, niedomykaniem powieki, obniżeniem kącika ust po stronie uszkodzonego nerwu, wygładzeniem czoła i spłyceniem bruzdy nosowo-wargowej. U Jolie choroba objawia się niedowładem mięśnia okrężnego oka - aktorka ma problem z zamknięciem powieki, jej wzrok ciągle ucieka do góry oraz na boki. Sposobem gwiazdy na walkę ze schorzeniem jest akupunktura, która pomaga jej rozluźnić mięśnie twarzy.

Magda Gessler ma niedowład twarzy przez paraliż nerwu trójdzielnego

Również Magda Gessler zmaga się z niedowładem. Restauratorka chorowała bowiem na paraliż nerwu trójdzielnego, który spowodował asymetrię twarzy i zaburzenia czucia. Jakie są jego przyczyny? Mógł być to półpasiec uszny, po nieprawidłowym usunięciu zęba albo po uszkodzeniu mechanicznym wskutek wypadku. Objawy widoczne są zwykle po jednej stronie twarzy, a towarzyszy im przeszywający ból, który atakuje nawet kilka razy dziennie. Restauratorka z tego powodu jest często posądzana o wypełniacze na twarzy. Gwiazda w 2018 roku odniosła się do tych plotek:

W 2001 roku miałam paraliż nerwu trójdzielnego. Jak się uśmiecham, to część twarzy jest nieregularna. Ludzie myślą, że to jakieś wypełnienie. To niestety jest skaza - przyznała.

DodaDoda wspomina udział w "Barze". Odniosła się do łatki skandalistki

Wiedzieliście, że Gessler i Jolie zmagają się z tym samym schorzeniem?

Więcej o: