Ostatnia noc Jana Nowickiego. Było mu ciężko

Śmierć Jana Nowickiego była ogromnym zaskoczeniem dla wielbicieli aktora. O okolicznościach tego zdarzenia opowiedział przyjaciel legendy ekranu. Nic nie zapowiadało nieszczęścia.

Ogólnopolskie media obiegła przykra wiadomość o śmierci Jana Nowickiego. Uwielbiany aktor przez lata kariery w zawodzie zagrał w kilkudziesięciu filmach, w tym m.in. w "Wielki Szu", "Sztos" i "Jeszcze nie wieczór". 83-letnia legenda ekranu ostatnie dni życia spędziła w domu na Pojezierzu Kujawskim. O tym, jak wyglądały te chwile opowiedział burmistrz miasta Kowal.

Jan NowickiTo tutaj spocznie Jan Nowicki. Miejsce pochówku wybrał sam

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk: Przeżywałam śmierć mamy na oczach całej Polski

Nikt nie spodziewał się śmierci Jana Nowickiego. Kilka dni temu był widziany na uroczystościach strażackich

W rozmowie z "Faktem" Eugeniusz Gołembiewski podkreślił, że śmierć Jana Nowickiego była niespodziewana. Jeszcze kilka dni temu aktor uczestniczył w regionalnych uroczystościach.

Znałem Jana od urodzenia, był moim chrzestnym. Ostatni raz widzieliśmy się w sobotę, jeszcze przed uroczystościami z okazji 120. rocznicy powstania Orkiestry Dętej Straży w Kowalu. Nic nie wskazywało na to, że śmierć przyjdzie tak nagle. Dla nas mieszkańców Kowala on nie był panem Nowickim, tylko Jankiem, Jasiem. Z większością z nas był na ty - powiedział burmistrz miasta Kowal w rozmowie z "Faktem".

Jan NowickiJan Nowicki Fot. KAPiF

Więcej zdjęć Jana Nowickiego znajdziesz w galerii na górze strony. 

Burmistrz Kowal zdradził też, jak wyglądały ostatnie chwile uwielbianego aktora.

Janek zjadł kolację i poszedł spać. Około pierwszej w nocy obudził się, wstał i się przewrócił - powiedział Eugeniusz Gołembiewski w rozmowie z "Faktem".

Prywatnie Jan Nowicki był ojcem prezentera telewizyjnego i aktora Łukasza Nowickiego. Ze związku z Ireną Paszyn miał także córkę Sajanę. Przez 30 lat partnerką Nowickiego była reżyserka Marta Meszaros. W 2009 roku poślubił Małgorzatę Potocką, z którą rozwiódł się sześć lat później. Ostatnią żoną aktora była Anna Kondratowicz, którą poślubił w 2017 roku.

Halina Mlynkova, Jan NowickiHalina Mlynkova żegna Jana Nowickiego. Zwróciła się bezpośrednio do byłego teścia

Więcej o: