"Sprawa dla reportera". Elżbieta Jaworowicz na starych zdjęciach. Tak zmieniała się prowadząca

Elżbieta Jaworowicz to już niemal baronowa TVP. Od lat 80. niezmiennie prowadzi "Sprawę dla reportera". Pamiętacie, jak wyglądała na początku kariery?

Elżbiety Jaworowicz nikomu nie trzeba przedstawiać. Choć trudno w to uwierzyć, gości w polskich telewizorach już od 1983 roku, kiedy emisję miał pierwszy odcinek "Sprawy dla reportera". Gospodyni programu jest jego twarzą do dziś. Od tamtej pory w pamięć widzów zapadły nie tylko poruszane na ekranie kontrowersyjne sprawy, ale też długie nogi prowadzącej, z których zrobiła swój atut. Niestety pozy przyjmowane w programie przysporzyły także zdrowotnych problemów. Wygląda na to, że dziennikarka szybko się z nimi uporała i wciąż możemy podziwiać jej zgrabnie zaplecione kończyny. A jak prezentowała się w pierwszych latach kariery?

Zobacz wideo Jacek Kurski oschle o byłych pracownikach TVP

Adriana, Klaudia - 'Top Model'"Top Model". Adriana i Klaudia zaliczyły niezłą wtopę. Musiały się tłumaczyć

"Sprawa dla reportera". Elżbieta Jaworowicz na starych zdjęciach. Zawsze przyciągała urodą

Dziennikarka od lat ma w programie swoją ulubioną pozę. Najczęściej wybiera spódnice, siada na skraju stołu i wyciąga nogi w butach na obcasie. Zawsze grają tzw. drugi plan. Jaworowicz potrafi tak siedzieć godzinami, co w pewnym momencie stało się nieco niebezpieczne.

Z powodu siedzenia przez wiele godzin w charakterystycznej pozie miała pewne problemy ortopedyczne. Ale masaże i fizjoterapia pomogły. (...) Nagrywane są trzy odcinki za jednym razem i trwa to nieraz cały dzień - zdradził Plotkowi jeden z pracowników TVP.

Elżbieta JaworowiczElżbieta Jaworowicz KAPIF

Gwiazda TVP od zawsze była wierna jednemu odcieniowi włosów. Już w pierwszych odcinkach "Sprawy dla reportera" zadebiutowała jako pewna siebie brunetka. Co ciekawe, od 39 lat wybiera tę samą fryzurę - cięcie do ramion i grzywkę. Jako młoda i urodziwa reporterka przyciągała przed telewizory rzesze widzów. Program miał przerwy w emisji, ale zawsze wracał na antenę z nowymi odcinkami i tą samą prowadzącą.

Elżbieta Jaworowicz - 1987 rokElżbieta Jaworowicz - 1987 rok Screen z nagrania 'Sprawy dla reportera'/Youtube.com/Mateusz Gnaczy

Przez lata niewiele było wiadomo o życiu prywatnym Elżbiety Jaworowicz. Faktem jest, że dziennikarka trzy razy stawała na ślubnym kobiercu. Nazwisko przejęła po drugim mężu, kierowcy wyścigowym Lechu Jaworowiczu i nie zmieniła go nawet dla kolejnego męża. Po rozwodzie z rajdowcem głośno było o jej związku z piosenkarzem Wojciechem Gąssowskim. Oboje nigdy tego nie potwierdzili. Trzecim i aktualnym mężem prezenterki jest od lat związany z wojskiem, pułkownik Eugeniusz Mleczak, były rzecznik MON.

Więcej o: