Rewolucja na królewskim dworze. Camilla rezygnuje z wielowiekowej tradycji

Królowa małżonka Camilla nie będzie miała tradycyjnych dam dworu, które towarzyszyły m.in. królowej Elżbiecie II. Nie znaczy to jednak, że zostanie bez pomocy.

Nie ma wątpliwości, że po śmierci królowej Elżbiety II i objęciu tronu przez króla Karola III sporo się zmieni, jeśli chodzi o brytyjską monarchię. Od dawna mówi się o jej modernizacji. Pałac Buckingham potwierdził, że królowa małżonka Camilla postanowiła zrezygnować z dam dworu, które pomagały Elżbiecie II i jej siostrze księżniczce Małgorzacie w codziennych obowiązkach oraz podczas zagranicznych wyjazdów. 

Królowa Elżbieta II, Melania TrumpTak wyglądają pomniki znanych osób. Uwagę zwraca Kate Moss

Zobacz wideo Król Karol z żoną przybywają do Pałacu Buckingham

Królowa małżonka Camilla zrywa z tradycją. Nie będzie miała dam dworu

Królowa małżonka Camilla zrezygnowała z dam dworu, jednak nie oznacza to, że nie będzie miała nikogo do pomocy. Wyznaczono osoby, które zostaną nazwane "towarzyszkami królowej".

Jak podaje "Daily Mail", na liście opublikowanej przez Pałac Buckingham znajdują się przyjaciółki żony króla Karola III. To Sarah Troughton, pierwsza kobieta na stanowisku lorda porucznika Wiltshire od XVI wieku, Jane von Westenholz - jej córka przedstawiła księcia Harry'ego jego żonie Meghan Markle, Fiona, markiza Lansdowne - projektantka wnętrz, Lady Katharine Brooke - była dama dworu zmarłej królowej, baronowa Carlyn Chisholm - była pielęgniarka i reprezentantka konserwatystów w Izbie Lordów oraz Lady Sarah Keswick - bliska przyjaciółka Camilli, której mąż, Sir Chips Keswick, był prezesem klubu piłkarskiego Arsenal.

Informator ujawnia, że towarzyszki otrzymają symboliczną opłatę na pokrycie swoich wydatków, podobnie, jak to było w przypadku dam dworu.

Królowa małżonka nie chce i nie potrzebuje dam dworu, a towarzyszki królowej będą miały inną rolę. Są tam, aby zapewnić Jej Królewskiej Mości wsparcie i towarzystwo. Pod koniec bardzo pracowitego dnia miło jest mieć obok siebie wieloletniego przyjaciela - ujawnia źródło "The Sunday Times".

Jerzy StuhrJerzy Stuhr w końcu zostanie przesłuchany. Wiemy, jaki zarzut usłyszy

Wyżej wspomniane kobiety należą do wewnętrznego kręgu króla i królowej i są zaliczane do grona najbardziej lojalnych przyjaciół. Wygląda na to, że Karol III i jego żona nie muszą się martwić o to, że wyjdą na jaw kolejne sekrety monarchii.

Zobacz też: Powraca temat zdrad księcia Filipa. Prywatny sekretarz mówi o innych kobietach

Więcej o: