Chorwacka miss nie boi się kar. Tak paraduje po trybunach w Katarze

Chorwacka miss doskonale bawi się na tegorocznych mistrzostwach świata w piłce nożnej. Modelka zapomniała jednak o katarskich zasadach dotyczących stroju kobiet. Mieszkańcy muzułmańskiego kraju nie kryją oburzenia.

Organizacja mundialu w Katarze spotkała się z licznymi protestami fanów piłki nożnej. Zastrzeżenia budziły zarówno kontrowersje wokół budowy stadionów, przy których zginęło ponad sześć i pół tysiąca pracowników, jak i sama kultura tego kraju, która jest wykluczająca dla kobiet czy osób nieheteronormatywnych. Przed meczem otwarcia władze Kataru zaznaczyły, że wymagają od kibiców respektowania praw dotyczących ubioru zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Nie wszyscy dostosowali się do tych próśb.

Zobacz wideo Parszywe jedzenie na stadionach w Katarze, a cena zwala z nóg

Ivana Knoll paraduje w stroju kąpielowym po katarskim wybrzeżu

Była Miss Chorwacji, Ivana Knoll, swojej narodowej kadrze kibicuje w dość prowokujących, jak na Katar strojach. Modelka pojawiła się na trybunach w obcisłym kombinezonie podkreślającym biust. Promując swoje wystąpienie w niemieckiej telewizji postanowiła zaszaleć. Chorwatka do nagrania przebrała się w strój kąpielowy z materiału nawiązującego do narodowych barw jej ojczyzny. Na filmik natychmiastowo zareagowali mieszkańcy Kataru, którzy byli oburzeni jej strojem. Pod nagraniem pojawiły się komentarze:

Powinnaś się tego wstydzić, nie szanujesz naszej kultury.
Nie wiedziałeś, że w krajach arabskich noszenie tego typu ubrań jest zabronione i musisz szanować nasze zwyczaje, tradycję i religię?
Szacunek dla religii, ludzi i kultury. Czy to możliwe, że nie masz do tego wszystkiego szacunku? Jest tak wiele innych miejsc, w których ta sesja mogła mieć miejsce. Dlaczego w Katarze... Chcesz zdobyć popularność?
 

Przypomnijmy, że w Katarze, zgodnie z panującymi tam obyczajami, kobieta powinna mieć zasłonięte ramiona oraz kolana. Za nierespektowanie tego prawa i paradowanie po ulicach w niestosownych, zdaniem Katarczyków, strojach grożą wysokie grzywny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.