Jej okres trwał trzy miesiące. Teraz przestrzega inne kobiety. "To było piekło"

Ellie Colton przez kilka lat zmagała się z obfitymi miesiączkami. Po wymianie implantu antykoncepcyjnego krwawienia trwały nawet do 86 dni. Lekarze rozkładali ręce i nie wiedzieli, jak pomóc kobiecie.

Problemy Ellie Colton z miesiączkowaniem pojawiły się już w wieku nastoletnim. Brytyjka cierpiała z powodu obfitej i bardzo bolesnej menstruacji. Remedium na te dolegliwości miały być tabletki antykoncepcyjne. Niestety, silne leki hormonalne fatalnie wpływały na jej samopoczucie psychiczne. Wkrótce potem nastolatka zdecydowała się na umieszczenie pod skórą implantu antykoncepcyjnego.

Zobacz wideo Okres co trzy tygodnie to wciąż norma. Kiedy wówczas są dni płodne? Ginekolog wyjaśnia

Była wykończona krwawieniem 

Na kilka lat olbrzymie problemy z miesiączkowanie ustąpiły. Piekło wróciło, kiedy przyszedł czas na wymianę implantu. W wieku 19-lat Brytyjka ponownie doświadczyła obfitych i bolesnych krwawień. Cierpiała do tego stopnia, że niemal przestała wychodzić z domu. Okres trwał 86 dni i pojawiał się co trzy tygodnie.

To było piekło. Ciągle czułam się brudna, a ból był przerażający; doświadczałam kłującego, elektrycznego, drapiącego i strzelającego uczucia w moich jajnikach i brzuchu. Na domiar złego wydawałam mnóstwo pieniędzy na tampony. Z powodu celiakii byłam już skrajnie anemiczna, więc musiałam też codziennie brać tabletki z żelazem. Mój poziom energii był nieustannie niski, cały czas piłam kawę - czytamy w artkule Ellie napisanym dla portalu Metro.

Ellie chodziła od lekarza do lekarza, ci jednak nie potrafili postawić diagnozy. Wkrótce życie kobiety zamieniło się w koszmar i było podporządkowane cyklowi menstruacyjnemu. Ucierpiał na tym jej związek. W pewnym momencie Colton trafiła na ostry dyżur, ale tam również specjaliści nie wiedzieli, co jest przyczyną obfitych i długich krwawień. W końcu, po trzech latach zmagań, Brytyjka zdecydowała się wyjąć implant, który zamieniła na tabletki antykoncepcyjne. Teraz przestrzega inne kobiety.

Nadal jestem na pigułce i chociaż moje okresy są ciężkie, to trwają tylko siedem dni. (...) To doświadczenie nauczyło mnie, jak ból doświadczany przez kobiety może być ignorowany latami bez diagnozy. Jesteśmy stale odrzucane przez lekarzy, jeśli chodzi o menstruację, ponieważ wszyscy uważają, że ból z nią związany jest normalny.

Ellie Colton regularnie udziela się na Instagramie. Jej profil znajdziecie pod nazwą @elliecolts.

Więcej o: