Modelka cierpi na rzadką chorobę. Nie zgadniecie, ile ma lat

Sara Geurts zmaga się z nieuleczalną chorobą, która objawia się nadmiernie obwisłą i zmarszczoną skórą. Osoby cierpiące na to schorzenie wyglądają na znacznie starsze niż są w rzeczywistości. Modelka pogodziła się z diagnozą i teraz stara się być motywacją dla innych.

Sara Geurts zmaga się z rzadką chorobą genetyczną. Zespół Ehlersa-Danlosa, który charakteryzuje się nadmiernie obwisłą, rozciągniętą skórą i problemami ze stawami, rozpoznano u niej, gdy miała dziesięć lat. Ciało Sary jest dużo bardziej wrażliwe i podatne na wszelkiego rodzaju skaleczenia i urazy. Za przyczynę tego nietypowego schorzenia uważa się zaburzoną produkcję kolagenu w skórze. Kilka lat temu Sara jednak zamarzyła, by zostać modelką. Jakiś czas temu dopięła swego i realizuje się w tym zawodzie. Na swoim przykładzie udowadnia, że można osiągnąć sukces, mimo wszelkich przeciwności losu.

Zobacz wideo Julia Wróblewska opowiada o swojej chorobie

Sara Geurts pokonała długą drogę, by zaakceptować siebie. Dziś jest wzorem dla kobiet na całym świecie

Sara Geurts w rozmowie z dziennikiem "The Sun" wyznała, że przez długi czas nie mogła pogodzić się z okrutną diagnozą. Skrywała chorobę pod ubraniami i wstydziła się swojego ciała. Dopiero przed kilkoma laty uświadomiła sobie, że jest wyjątkowa. Mimo że schorzenie sprawia, że wygląda na starszą niż wskazuje na to metryka (ma 31 lat), to pokochała siebie taką, jaka jest.

Uświadomiłam sobie, że moje zmarszczki czynią mnie niepowtarzalną, dostrzegłam piękno w swoim ciele i już nie wstydzę pokazać się w bieliźnie. Z biegiem lat choroba coraz bardziej daje mi się we znaki, a moje ciało przedwcześnie się starzeje, jednak mimo to kocham swoją obwisłą skórę i każdą zmarszczkę - czytamy na portalu "The Sun".

Sara wielokrotnie podkreślała, że jako nastolatka zmagała się z hejtem i odrzuceniem z powodu swojego odmiennego wyglądu. Była zakompleksiona, ale postanowiła z tym walczyć. Zapragnęła zostać modelką i spełniła swoje marzenie.

Influencerka na co dzień jest aktywna w mediach społecznościowych, gdzie stara się motywować swoich odbiorców i głosić, że niepełnosprawność nie jest żadnym ograniczeniem. Na Instagramie śledzi ją niemal 100 tysięcy użytkowników. Dzięki sporym zasięgom dociera do wielu młodych ludzi, dla których stała się wzorem do naśladowania.

 
Jesteście piękni i możecie osiągnąć wszystko, co zechcecie - głosi Sara Geurts w mediach społecznościowych.

Co sądzicie o historii modelki?

Więcej zdjęć umieściliśmy w galerii na górze strony.

Szukasz podobnych tematów? Znajdziesz je na stronie głównej Plotek.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.