Kabaret Neo-Nówka wyśmiał propagandę rządu. Nie obyło się bez tematu Tuska i zatrucia Odry. Widzowie pękali ze śmiechu

Polsat w niedzielę wyemitował jubileuszowy występ kabaretu Neo-Nówka. Oprócz tradycyjnych skeczów nie obyło się bez politycznych akcentów. To już kolejny raz, gdy kabareciarze dają popalić rządzącym.

Roman Żurek, Michał Gawliński i Radosław Bielecki z kabaretu Neo-Nówka od lat cieszą się ogromną popularnością wśród polskich widzów. W tym roku o kabareciarzach zrobiło się jednak o wiele głośniej, a to za sprawą występu na Festiwalu Kabaretu w Koszalinie, który miał miejsce w lipcu. Zaprezentowano wówczas premierowy materiał "Wigilia 2022". Skecz nie miał nic wspólnego ze świętami Bożego Narodzenia, a z polityczną sytuacją w kraju. Szybko zdobył ogromną popularność, bowiem w ciągu zaledwie trzech dni odnotował ponad pięć milionów odsłon na YouTubie. To wszystko za sprawą ostrych żartów z polityków PiS, Telewizji Polskiej, a także opozycji. Pamiętny występ wzbudził mieszane emocje. Część widzów śmiała się do rozpuku, inni byli zniesmaczeni. Kabareciarze poszli za ciosem i zaktualizowali skecz. Znów rozbili bank.

Neo-Nówka znowu wyśmiewa rząd. Widzowie płakali ze śmiechu

Podczas najnowszego występu kabaretu Neo-Nówka największe kontrowersje wzbudził skecz, w którym poruszono temat zatrucia Odry. Komicy wyśmiali propagandę rządu, która jest uprawiana w Telewizji Polskiej. Widzowie najbardziej śmiali się z kuriozalnych przyczyn zatrucia rzeki. Nie mogło obyć się bez winowajcy każdego niepowodzenia w kraju, czyli znienawidzonego przez PiS i TVP Donalda Tuska.

Podobno w Kędzierzynie Tusk nogi mył. Niemcy i Tusk razem zatruli rzekę. (...) Jeszcze ci powiem, że ta rtęć, co była w tej wodzie, to Niemcy wrzucili. Siedzieli w krzakach, stare termometry tłukli i wrzucali tę rtęć z termometrów do wody. Potem wzięli wiatrak taki podwodny i tłoczyli tę rtęć do nas - mogliśmy usłyszeć ze sceny.

Publiczność bawiła się świetnie, podobnie jak internauci, którzy zachwalali skecz w komentarzach na YouTubie.

W sposób kabaretowy pokazują aktualną sytuację w kraju. Panowie PETARDA. Gratulacje.
Najlepsze jest to, że lecą i to grubo prawdą i mają wywalone po całości. Szacun, najlepszy skecz, jaki widziałem Neonówka the best.
Byłam na żywo, najlepszy kabaret w Polsce, który pokazuje nam rzeczywistość, w jakiej żyjemy, oby więcej takich skeczów - czytamy pod filmem.

Cały skecz zobaczycie poniżej.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.