Ksiądz gani skecz Neo-Nówki. To się doigrał. "Bo prawdę powiedzieli?"

Ksiądz Rafał Soćka skrytykował kabaret Neo-Nówka, który wyśmiał prawicowy obóz władzy w najnowszym skeczu. Internauci dosadnie mu odpowiedzieli.

Dużo zamieszania wywołał skecz Neo-Nówki zaprezentowany na festiwalu w Koszalinie. Komicy żartowali z PiS-u i Telewizji Publicznej. Ostry humor nie wszystkim przypadł do gustu. Wśród takich osób jest ksiądz Rafał Soćka, który podzielił się dosadnym komentarzem w mediach społecznościowych. 

Zobacz wideo Komik z kabaretu Paranienormalni przeprasza internautów

Ksiądz gani skecz Neo-Nówki. Internauci odpowiadają

Przypomnijmy, Neo-Nówka przedstawiła historię ojca i syna, którzy kłócili się o spadek podczas Wigilii. Jednocześnie mieli zupełnie inne poglądy polityczne. Starszy z bohaterów był zwolennikiem Jarosława Kaczyńskiego, co nie podobało się jego synowi. 

Oni ciebie w ciula robią, a ty się po prostu dajesz. A oni się bawią! Kasę wywalają na lewo. 70 mln wywalili na wybory kopertowe. Dwa mld idzie na tępą propagandę w TVP. Do tego Ostrołęka, CPK, Turów i inne przewałki. Wiesz, ile za te miliony można byłoby dzieci wyleczyć? A my jak te łosie zbieramy na akcjach charytatywnych, a rząd ma to wszystko w d**ie - mówił syn.
 

Po emisji skeczu wiele osób wypowiedziało się na jego temat. Opinią na Twitterze podzielił się również ksiądz Rafał Soćko. 

Dzisiejsze występy kabaretowe to dno i wodorosty. Takie moje przemyślenia po obejrzeniu jednego skeczu.

Te słowa spotkały się z żywą reakcją internautów, którym nie spodobała się odpowiedź księdza. 

Bo prawdę powiedzieli? Nawet nic nie musieli wymyślać.
Znamienne jest to, że kler w Polsce jest znawcą od wszystkiego, nawet od kabaretów.
Tez ksiądz oglądał ostatnie przemówienie prezesa?
Nie ma kościół większych problemów od skeczy?

A co wy uważacie o skeczu Ne-Nówki?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.