Polska Alexis zachwycała elegancją. Dla serialowej Elżbiety czas się zatrzymał. Gwiazdy "Klanu" kiedyś i dziś

"Klan" to najdłużej emitowany serial w polskiej telewizji. Na antenie Telewizji Polskiej gości nieprzerwanie od 1997 roku. Zobaczcie, jak zmieniły się występujące w nim gwiazdy.

Pierwszy odcinek "Klanu" wyemitowano 22 września 1997 roku. Opowiadająca o losach wielopokoleniowej rodziny telenowela odniosła ogromny sukces i zyskała grono wiernych widzów. Mimo bardzo długiego stażu produkcja wciąż cieszy się popularnością. Postanowiliśmy sprawdzić, jak przez lata zmienili się aktorzy i aktorki odgrywający główne role. 

Robert Makłowicz i Magda GesslerTak wyglądali słynni kucharze w młodości

Zobacz wideo Agnieszka Kaczorowska o córkach i macierzyństwie

Gwiazdy "Klanu" kiedyś i dziś 

Grana przez Agnieszkę Kaczorowską bohaterka jest adoptowanym dzieckiem Ryszarda i Grażyny Lubicz. Aktorka do obsady serialu dołączyła w 1999 roku. Obecnie nie tylko występuje w telewizji, ale również zawodowo zajmuje się tańcem. Oprócz tego aktywnie prowadzi instagramowy profil, gdzie regularnie dzieli się z fanami ciekawostkami z życia prywatnego i zawodowego. W najnowszym poście wróciła pamięcią do początków przygody z "Klanem".

Trochę nawiązując do jubileuszu TVP, ale przede wszystkim z wdzięcznością, patrząc wstecz. Dobrze jest mieć 23 lata doświadczenia w pracy przed kamerą, mając lat 30. Jeszcze lepiej mieć blisko ludzi, którzy dali ci masę wiedzy, doświadczenia, życzliwość, i z którymi nadal lubisz pracować i rozmawiać - napisała. 

Na koniec wspomniała o koleżance z planu, a do wpisu dodała ich wspólne zdjęcia. 

Małgorzata Ostrowska-Królikowska kiedyś na planie mama, dziś koleżanka z planu. Prawie nic się nie zmieniłyśmy.

Skoro już Małgorzata Ostrowska-Królikowska została wywołana do tablicy, to przypomnijmy sobie jej postać. Od samego początku aktorka wciela się w rolę Grażyny Lubicz, która przez wiele lat była żoną Ryśka, jednak bohater ten został uśmiercony. Teraz natomiast wiedzie życie u boku drugiego męża - Leopolda Kwapisza.

 

"Klan" przyniósł popularność również Kai Paschalskiej. Odtwórczyni roli Oli Lubicz, czyli córki Krystyny i Pawła, zadebiutowała w serialu w 1999 roku, miała wówczas dziesięć lat. Od tego czasu regularnie pokazywała się na ekranach telewizorów i dorastała na oczach widzów. Zyskała sympatię jako roześmiana nastolatka z burzą loków na głowie. Obecnie oprócz projektów aktorskich Kaja Paschalska zajmuje się również muzyką. Wydała sześć singli, dwa albumy studyjne i ma na koncie kilka występów gościnnych. 

Kaja PaschalskaKaja Paschalska Screen: YouTube, KAPiF

Polska Alexis, czyli Monika Ross, grana przez Izabelę Trojanowską w pierwszych sezonach "Klanu" była typowym czarnym charakterem, kobietą amoralną - knuła intrygi i spiskowała, aby skłócić wszystkich. W ciągu 25 lat Monika bardzo się zmieniła. Złagodniała, ale wciąż jest jedną z najbarwniejszych postaci w serialu. Siostra Pawła, Elżbiety, Ryszarda i Doroty Lubiczów imała się różnych profesji. Była kierowniczką butiku "Ramona", stylistką, malarką oraz właścicielką restauracji. Pomimo że młodsze pokolenie kojarzy ją głównie z tą rolą, to warto przypomnieć, że Trojanowska ma na koncie wiele innych fantastycznych filmów, seriali, a także płyt. Dwa lata temu świętowała jubileusz 40-lecia pracy artystycznej.

Izabela TrojanowskaIzabela Trojanowska Screen: YouTube, KAPiF

Paulina Holtz w "Klanie" gra starszą córkę Pawła i Krystyny Lubiczów. Sympatię widzów zyskała jako zbuntowana nastolatka, która długo nie mogła znaleźć swojej drogi zawodowej, w końcu została dziennikarką "Gazety Brukowej" i otworzyła szkołę jogi. W serialu występuje też prawdziwa mama Pauliny - Joanna Żółkowska. Prywatnie Holtz związana jest z operatorem filmowym Michałem Nowakowskim. Wspólnie wychowują dwie córki.

Paulina HoltzPaulina Holtz Screen: YouTube, KAPiF

Elżbiety Chojnickiej nikomu nie trzeba przedstawiać. Postać grana przez Barbarę Bursztynowicz uwielbia wielkie rodzinne spotkania na Sadybie i prowadzi aptekę. Jej małżeństwo z Jerzym przeżywało upadki i wzloty. Jej samej zdarzyło się nawet uwikłać w romans z ukochanym z dawnych lat. Małżonkowie rozwiedli się, jednak z czasem ponownie ślubowali sobie miłość aż po grób. Trzeba przyznać, że czas się zatrzymał dla Bursztynowicz. 

Barbara BursztynowiczBarbara Bursztynowicz Screen: YouTube, KAPiF

W Jerzego Chojnickiego, męża Elżbiety, od lat wciela się Andrzej Grabarczyk. Swego czasu jego bohater dostarczał widzom wielu emocji, romansując z kolejnymi kobietami. Okazało się nawet, że ma nieślubną córkę Dominikę. Zawodowo chwytał się wielu różnych zajęć. Obecnie jest jednym ze współwłaścicieli firmy budowlanej. 

Andrzej GrabarczykAndrzej Grabarczyk Screen: YouTube, KAPiF

W Pawła Lubicza od samego początku wciela się Tomasz Stockinger. Jego postać to znany chirurg plastyczny i miłośnik gry w golfa. Niegdyś mąż Krystyny Lubicz. Po jej śmierci poślubił ukochaną z dawnych lat - Jadwigę Dębińską. Pod koniec stycznia 2022 roku Stockinger udzielił wywiadu portalowi Plejada. W rozmowie przyznał, że nie widzi siebie jeszcze na emeryturzem, bo "chce być potrzebny".

Tomasz StockingerTomasz Stockinger Screen: YouTube, KAPiF

Więcej archiwalnych zdjęć gwiazd serialu "Klan" znajdziecie w przygotowanej u góry strony galerii. 

Maciej Kurzajewski i Paulina Smaszcz z dziećmiTak dziś wyglądają synowie Macieja Kurzajewskiego. Starszy z nich ma piękną żonę

Więcej o: