Aleksandra Kwaśniewska wspomina spotkanie z królową Elżbietą. "Myślałam, że umrę!"

Aleksandra Kwaśniewska wróciła pamięcią do czasów, gdy jej tata był prezydentem. Między innymi podzieliła się wspomnieniami ze spotkania z królową Elżbietą II.

Gdy Aleksander Kwaśniewski został prezydentem, życie jego rodziny wywróciło się do góry nogami. Zwłaszcza dla jego córki, która po latach wspomina, że początki były naprawdę trudne. Najwięcej emocji wzbudziła w niej przeprowadzka do nowego domu.  Aleksandra Kwaśniewska przyznała, że przeżyła niemały szok i popłakała się, gdy przekroczyła próg Pałacu Prezydenckiego. Później było już lepiej. W najnowszym wywiadzie opowiada o swoim dzieciństwie i sytuacjach, z którymi wówczas przyszło jej się mierzyć. 

Zobacz wideo Kwaśniewska o wychowaniu w Pałacu Prezydenckim. Czuła ograniczenia

Aleksandra Kwaśniewska o spotkaniu z królową Elżbietą: Byłam przerażona

Rodzice starali się trzymać Aleksandrę Kwaśniewską z dala od polityki. Córka rzadko towarzyszyła parze prezydenckiej podczas oficjalnych spotkań. Zdarzały się jednak wyjątkowe sytuacja. Jedną z nich była wizyta królowej Elżbiety II w Pałacu Prezydenckim. O okolicznościach tego wydarzenia opowiedziała w rozmowie z dziennikarzem serwisu Pomponik.

Królowa Elżbieta spytała rodziców, czy jestem w pałacu. Oni odpowiedzieli, że tak Ola odrabia lekcje (...). Więc dostałam telefon, że królowa życzy sobie mnie poznać. Myślałam, że umrę! Ja w ogóle nie miałam tam się pojawić, więc nie wiedziałam nawet, co mam ubrać. Byłam przerażona, że natychmiast muszę zejść do królowej brytyjskiej. Nie brałam udziału w tych wszystkich przygotowaniach protokolarnych i strasznie się bałam, że zrobię coś nie tak. Ale było bardzo miło - wspomina córka byłego prezydenta.
 

Aleksandra Kwaśniewska została również zaproszona z rodzicami na hiszpański dwór, a także do Watykanu. Dziś już niewiele pamięta z tego okresu, a fakt, że mieszkała w Pałacu Prezydenckim to dla niej totalna abstrakcja.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.