Aleksandra Kwaśniewska wspomina dzieciństwo w Pałacu Prezydenckim. Opowiedziała o ograniczeniach [PLOTEK EXCLUSIVE]

Aleksandra Kwaśniewska wróciła pamięcią do czasów, kiedy mieszkała w Pałacu Prezydenckim. Opowiedziała o tym, jak była w przeszłości wychowywana. Przeszkadzała jej jedna rzecz.

Aleksandra Kwaśniewska podczas jednego z eventów wspomniała o feminizmie i sposobie wychowywania dziewczynek w Polsce. Zauważyła jedną ważną rzecz. W rozmowie z reporterem Plotka podkreśliła, jak była wychowywana w Pałacu Prezydenckim. Ma jedną uwagę, jeżeli chodzi o wspieranie dorastających młodych kobiet. 

Polecamy: Aleksandra Kwaśniewska podziwia Lewą za wyznanie o poronieniu. Ważne słowa [PLOTEK EXCLUSIVE]

Zobacz wideo Kwaśniewska o wychowaniu w Pałacu Prezydenckim. Czuła ograniczenia

Aleksandra Kwaśniewska była wychowywana na grzeczną dziewczynkę. Zdradza, dlaczego

Aleksandra Kwaśniewska zdaje sobie sprawę ze stereotypowego podejścia do kwestii wychowywania dziewczynek w Polsce. Sama była wychowywana na grzeczną dziewczynkę, ale nie zarzuca tego swoim rodzicom, a społecznym ramom. 

Wiesz, ja byłam wychowana na grzeczną dziewczynkę, ale nie wiem, czy do końca przez rodziców. My po prostu społecznie jesteśmy wychowywane na grzeczne dziewczynki. Jak nie usłyszysz tego od rodziców, to usłyszysz to od wychowawcy, nauczyciela. Teraz się to na pewno zmienia, ale jeszcze 30 lat temu, jak ja byłam małą dziewczynką, to jednak ten wzorzec był ewidentnie taki. Oczekiwano od nas grzeczności. Cały czas się słyszało to. Komplementem było to, że jesteś grzeczna, a nie to, że jesteś odważna, że walczysz o swoje - podkreśliła.

Później podkreśliła jak stereotypowo podchodzono do wychowania dziewczynek w czasach jej dzieciństwa.

Dziewczynki miały być miłe, grzeczne, ładne. (...) Nie musi ktoś cię blokować świadomie, żebyś odczuwała, że są ograniczenia.

Całość wypowiedzi Aleksandry Kwaśniewskiej obejrzysz, klikając w nasze wideo na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.