"The Crown". Przyjaciółka Diany oburzona. Martwi się o Williama i Harry'ego. Przez jedną scenę

Kolejna osoba sprzeciwia się netfliksowej produkcji "The Crown". Przyjaciółka księżnej Diany krytykuje serial za scenę tragicznej śmierci księżnej. Mówi, że może ona wpłynąć na księcia Harry'ego i księcia Williama.

Nowy sezon serialu "The Crown" budzi ogromne kontrowersje, a nie doczekał się jeszcze premiery. Dużo mówi się o nieprawdziwie przedstawionych informacjach związanych z życiem royalsów. W kolejnym sezonie miał zostać poruszony rzekomy romans księcia Filipa. Rodzina królewska obawia się także, że nowy król zostanie przedstawiony w złym świetle, szczególnie, że duża część piątego sezonu skupia się na tragicznym wypadku księżnej Diany. Głos w tej sprawie zabrała przyjaciółka zmarłej księżnej, Simone Simmons. Oskarża produkcję o zmuszanie księcia Williama i księcia Harry'ego do ponownego przeżywania bólu.

Zobacz wideo 5 nieznanych faktów z życia księżnej Diany

Przyjaciółka księżnej Diany gorzko o Netfliksie i produkcji "The Crown"

Simone Simmons, bliska przyjaciółka księżnej Diany, od początku sprzeciwiała się zamysłowi, aby pokazać sceny tragicznej śmierci w serialu. Nazwała produkcję "sadystyczną i złą". Netflix upiera się, że nie odtworzy wypadku w nowym sezonie. Ukaże jedynie kadry pokazujące byłą księżną Walii wchodzącą do limuzyny na krótko przed fatalnym wypadkiem w Paryżu. W rozmowie z "The Sun" Simmons potępiła streamingowego potentata.

To okrutni, sadystyczni i niegodziwi ludzie, którzy odtwarzają te chwile. Są najgorsi z najgorszych. Piszą historię na nowo w miarę upływu czasu i to jest to, co mnie bardzo złości.

W zwiastunie produkcji widzimy scenę, w której księżna Diana prowadzi samochód. Wiadomo jednak, że nie może być to kadr przedstawiający jej tragiczną śmierć. Do wypadku doszło w paryskim tunelu, a Diana nie była kierowcą.

5. Sezon 'The Crown'5. Sezon 'The Crown' Fot. @thecrownnetflix, @netflixuk

Przyjaciółka Diany ma także na uwadze dobro księcia Williama i księcia Harry'ego. Zaznacza, że dla nich będzie to ponowne przeżywanie tragedii.

To zmusza ich do ponownego przeżycia bólu, agonii i psychicznej męki, której doświadczyli, gdy ich matka zmarła.

Książę William o wywiadzie matki z Martinem Bashirem: Nigdy nie powinien być emitowany ponownie 

W serialu ma zostać odtworzony słynny wywiad, księżnej Diany z Martinem Bashirem z 1995 roku. W rozmowie była księżna Walii opowiadała o obecnym królu i jego romansie z królową małżonką. Przewiduje się, że ten wątek może nie spodobać się następcy tronu. Po tym, jak na jaw wyszło, że dziennikarz sfałszował faktury, aby zdobyć zaufanie byłej księżnej, książę William wydał oświadczenie. Wyznał w nim, że rozmowa była głównym wkładem do pogorszenia się relacji Diany i ówczesnego księcia, Karola. Dodał, że nigdy nie powinien być emitowany ponownie.

Więcej kadrów z nowego sezon znajdziecie w galerii u góry strony.

Piąty sezon "The Crown" zadebiutuje na Netflixie 9 listopada.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.