To już pewne! Wiadomo, kiedy nastąpi koronacji króla Karola III. Informację podał Pałac Buckingham

Koronacja króla Karola III zbliża się wielkimi krokami. Na oficjalnej stronie Pałacu Buckingham pojawiły się właśnie szczegóły tego historycznego wydarzenia. Namaszczenie nowego władcy Wielkiej Brytanii już za kilka miesięcy.

Od śmierci królowej Elżbiety II niedawno minął miesiąc. Wielka Brytania powoli oswaja się z rządami nowego króla Karola III. Poddani z niecierpliwością czekają na kolejne wielkie wydarzenie, po pogrzebie monarchini, które jeszcze przed nimi. Mowa o koronacji nowego władcy. Uroczystość ta zbliża się wielkimi krokami.

Zobacz wideo Król Karol III i jego rodzeństwo wzięli udział w "czuwaniu dzieci" przy trumnie Elżbiety II - najpierw w Edynburgu, potem w Londynie

Wiemy, kiedy koronacja króla Karola III

Pałac Buckingham podał oficjalną wiadomość na swojej stronie. Z komunikatu dowiadujemy się, że koronacja Karola III odbędzie się wiosną przyszłego roku, a więc poddani będą musieli jeszcze chwilę poczekać. Znamy również miejsce uroczystości. 

Pałac Buckingham ma przyjemność ogłosić, że koronacja Jego Królewskiej Mości odbędzie się w sobotę 6 maja 2023 roku. Ceremonia koronacji odbędzie się w Opactwie Westminsterskim w Londynie i będzie prowadzona przez Arcybiskupa Canterbury. Podczas ceremonii Jego Wysokość Król Karol III zostanie koronowany wraz z królową małżonką. Koronacja będzie odzwierciedlać dzisiejszą rolę monarchy, a jednocześnie będzie zakorzeniona w wieloletnich tradycjach i ceremoniale. Dalsze szczegóły zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie - czytamy.

Ostatnia koronacja brytyjskiego monarchy miała miejsce 2 czerwca 1953 roku. Tym razem jednak nastąpi szereg zmian, związanych z tym, że następca tronu jest płci męskiej. Zmieniona została już treść hymnu. Poddani zamiast "Niech żyje królowa" będą wykrzykiwać "Niech żyje król". Oprócz tego stopniowo będą wyprowadzane banknoty z wizerunkiem zmarłej Elżbiety II, zastąpią je pieniądze z podobizną nowego władcy.

Więcej o: