Ujawniono akt zgonu królowej Elżbiety II. Podano dokładną przyczynę śmierci

Ten dokument utnie wszelkie spekulacje na temat śmierci brytyjskiej monarchini. Wiadomo już też, o której dokładnie godzinie zmarła królowa Elżbieta II.

Akt zgonu królowej Elżbiety II został opublikowany przez szkocki urząd statystyczny 29 września. Zapisano w nim, że monarchii zmarła z przyczyn naturalnych, wskazując na jej podeszły wiek. Czas zgonu to 8 września, godzina 15:10, co oznacza, że do publicznej wiadomości jej odejście zostało podane po trzech godzinach. O śmierci królowej odpowiednie organy zawiadomiła jej córka, księżniczka Anna.

Zobacz wideo Tak wyglądał pogrzeb królowej Elżbiety II

księżna DianaDiana łamała królewski protokół. W tych sytuacjach nic dla niej nie znaczył

Opublikowano akt zgonu królowej Elżbiety II. Wiadomo, kto był przy niej w ostatnich godzinach

Do tej pory przyczyny śmierci królowej Elżbiety II były tematem wielu spekulacji. O złym stanie zdrowia monarchini Pałac poinformował w dniu jej śmierci w godzinach popołudniowych. Informacja ta była o tyle zaskakująca, że zaledwie dwa dni wcześniej władczyni brytyjskiego tronu odbyła spotkanie z nową premierką Liz Truss. Pierwsze nieoficjalnie przyczyny śmierci królowej zaczęły trafiać do mediów kilka dni po jej odejściu. Eksperci sugerowali, że duże znaczenie mogły mieć kwestie psychiczne oraz fakt, że zaledwie rok wcześniej królowa Elżbieta II pożegnała ukochanego męża.

W akcie zgonu znalazły się wszystkie imiona i nazwisko zmarłej, wymienionej jako Elizabeth Alexandra Mary Windsor. Jej stanowisko pracy opisano natomiast jako Jej Wysokość Królowa. Potwierdzono również, że monarchini zmarła w Balmoral, a jej śmierć została zarejestrowana 16 września.

akt zgonu królowej Elżbiety IIakt zgonu królowej Elżbiety II National Records of Scotland

Camilla Parker-BowlesElżbieta II mianowała Camillę królową małżonką. Kiedyś tak ją nazwała. Nieładnie

Wiadomo już również, że w ostatnich chwilach przy umierającej królowej byli jedynie król Karol III oraz księżniczka Anna. Książę William oraz pozostali synowie monarchini byli wówczas w samolocie, w drodze do Balmoral. Książę Harry z kolei dotarł do zamku jako ostatni i w Szkocji wylądował już po oficjalnym ogłoszeniu śmierci królowej.

Więcej o: