Joanna Kurska dała nowemu prezesowi prztyczka w nos. Disco polo jednak nie znika z TVP

Wydawało się, że TVP nie będzie już promować disco polo. Okazuje się, że Joanna Kurska podjęła inną decyzję.

Na początku września głośno było o decyzji, jaką podjął nowy prezes TVP. Mateusz Matyszkowicz na koncercie, który miał uświetnić otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, odmówił występu gwiazdom disco polo. W mediach natychmiast pojawiły się informacje, że tym samym szef stacji zamierza wprowadzić poważne zmiany, które oznaczałaby, że przaśny nurt muzyczny nie będzie już obecny na antenach radiowych i telewizyjnych. Wszystko jednak wskazuje na to, że fani TVP i disco polo mogą spać spokojnie. Z pewnością jeszcze nieraz usłyszą i zobaczą ulubionych wykonawców. 

Jacek KurskiJacek Kurski stracił fotel prezesa TVP. Lista jego wpadek jest długa

Zobacz wideo Jacek Kurski zatrudnia gwiazdy, które śpiewają z playbacku. Dlaczego to toleruje?

Nowy prezes nie będzie zadowolony. Disco polo jednak nie znika z TVP

Weekendowy odcinek "Pytania na śniadanie" mógł być zaskoczeniem dla osób, które liczyły, na to że już nie zobaczą w TVP gwiazd muzyki disco polo. Wśród zaproszonych gości pojawili się Emila Sanecka z zespołu Daj To Głośniej, Radosław Liszewski z grupy Weekend oraz Jerzy Szuj z Jorrgus, którzy wraz z prowadzącymi Małgorzatą Tomaszewską i Tomaszem Wolnym wzięli udział w quizie wiedzy o disco polo. 

Jak podaje serwis Plejada.pl decyzję o zaproszeniu ich do "Pytania na śniadanie" podjęła Joanna Kurska, która po odejściu męża z zarządu TVP została szefową porannego programu.

Joanna Kurska nie chce selekcjonować widzów. Chce, żeby w jej programie też byli discopolowcy - zdradziła osoba związana z produkcją śniadaniówki.

Następca Jacka Kurskiego chciał odciąć od TVP łatkę telewizji szczycącej się promowaniem osób ze środowiska disco polo. Jak powiedział nasz informator, Mateusz Matyszkowicz uważa, że w Polsce "jest wielu innych artystów, zdecydowanie bardziej uzdolnionych, którzy zasługują na promocję". Jak widać na razie nie udaje mu się realizować tego planu.

Mateusz MatyszkowiczMatyszkowicz ma swój pomysł na TVP. Zmieni to, co Kurski cenił najbardziej

Więcej o: