Co stanie się z garderobą królowej Elżbiety II? Ustalenia specjalistki zaskakują

Autorka książek o rodzinie królewskiej powiedziała, co najprawdopodobniej stanie się z garderobą królowej Elżbiety II. Ubrania zmarłej monarchini mają trafić do różnych miejsc.

Niedawno wyszło na jaw, w jakiej biżuterii królowa Elżbieta II zostanie pochowana. Okazało się, że monarchini spocznie tylko w perłowych kolczykach i złotej obrączce. Liczne klejnoty zostaną przekazane do królewskiej kolekcji. Teraz poddani zaczęli się zastanawiać, co stanie się z ubraniami królowej. Tę zagadkę starała się rozwiązać znawczyni rodziny brytyjskiej monarchii.

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Co stanie się z garderobą królowej Elżbiety II?

Iwona Kienzler jest pisarką, która ma na koncie kilka książek o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Teraz powiedziała w rozmowie z serwisem Plejada, w czyje ręce zostanie przekazana kolekcja ubrań królowej.

Trudno powiedzieć, jaka będzie decyzja, na pewno część tej garderoby zostanie przejęta przez jej rodzinę, jej synowe czy kuzynki. Część może zostanie sprzedana na jakąś działalność charytatywną, znajdzie się w jakimś muzeum i będzie udostępniana w komnatach, które są przeznaczone do zwiedzania w pałacu Buckingham czy zamku w Windsorze.

Królowa Elżbieta II znana była z zamiłowania do kapeluszy, które teraz mają zostać ułożone na manekinach.

Część tych strojów na pewno zostanie przekazana i znajdzie się na eksponatach muzealnych pokazujących, jak królowa się ubierała. Te kapelusze były zawsze dopasowywane do jej strojów i to będzie się pięknie prezentowało na manekinach.

Monarchini uwielbiała kreacje w wyrazistych kolorach. Swego czasu zdradziła, czemu są dla niej tak ważne.

Gdybym nosiła beż, nikt nie wiedziałby, kim jestem.

TUTAJ znajdziecie pięć najpiękniejszych kreacji z młodości Elżbiety II.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.