Takiej Amy Winehouse nie znacie. Wyciekły zdjęcia, na których jest młodziutka i nieumalowana

Gdyby Amy Winehouse żyła, kończyłaby właśnie 39 lat. Zasłynęła nie tylko talentem wokalnym, lecz także niepodrabialnym wizerunkiem. Z okazji rocznicy urodzin piosenkarki fani przekopali swe archiwa i wyciągnęli jej zdjęcia z wczesnej młodości.

Tragiczne w skutkach uzależnienia od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych sprawiły, że Amy Winehouse dołączyła do niesławnego Klubu 27, czyli grupy artystów, którzy zmarli, gdy mieli zaledwie 27 lat. Lista ta niepokoi długością, choć zdaniem naukowców cytowanych przez "British Medical Journal'', wszystko to jest dziełem przypadku i nie należy mówić o żadnym fatum. Amy Winehouse, mimo że odeszła tak młodo, zdążyła zapisać się na zawsze w historii muzyki oraz w popkulturze. Przede wszystkim przez wzgląd na niezaprzeczalny talent, ale trzeba przyznać, że wyrazisty wizerunek bardzo jej dopomógł. 

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk o śmierci matki

Nastoletnia Amy Winehouse nie przesadzała z makijażem

Wytatuowana gwiazda z piercingiem nad górną wargą nie uchodziła za piękność. Nigdy zresztą o to nie dbała. Media długo wyśmiewały jej natapirowaną fryzurę z kruczoczarnych włosów, którą nazywały "pszczelim ulem" i makijaż tak przerysowany, że aż komiksowy. Kreska w rozmiarze XXL ciągnąca się od powieki w kierunku skroni, czarne cienie, mocno wytuszowane rzęsy, czerwone usta - piosenkarka nie uznawała półśrodków.

Bardzo rzadko pokazywała się publicznie bez ciężkiego makijażu, który nosiła nie tylko na scenie (która wszak rządzi się swoimi prawami), lecz także podczas oficjalnych wyjść, imprez czy sytuacji prywatnych.

Więcej zdjęć Amy Winehouse znajdziecie w galerii w górnej części artykułu

Fani podkreślali jednak, że figurę filigranowej piosenkarki można było nazwać idealną, a jej twarz pozbawiona mocnego make-upu prezentowała się zupełnie inaczej, subtelniej. Można się o tym przekonać, przeglądając fotografie przedstawiające młodziutką, nieumalowaną Winehouse.

W dniach poprzedzających rocznicę urodzin Brytyjki (przypadającą 14 września) fani ochoczo dzielili się w mediach społecznościowych jej zdjęciami i archiwalnymi nagraniami wideo, także tymi z nastoletnich czasów. 

Ta młoda dziewczyna kiedyś zostanie światową gwiazdą - podpisano jedno ze zdjęć.

Jak wam się podobają ujęcia nastoletniej piosenkarki w naturalnej odsłonie? Zapowiadała się na gwiazdę?

Więcej zdjęć Amy Winehouse znajdziecie w galerii w górnej części artykułu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.