Antek Królikowski sądzi, że ojciec byłby z niego zadowolony? Wie, co by od niego usłyszał

Antek Królikowski wystąpił w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Dziennikarze pytali aktora m.in. o relację ze zmarłym przed dwóch laty ojcem.

Rozmowa z Wojewódzkim i Kędzierskim to pierwszy tak obszerny wywiad Antka Królikowskiego od czasu słynnych afer z udziałem aktora, o których głośno jest od kilku miesięcy. Były partner Joanny Opozdyopowiedział między innym o publicznym rozstaniu i rozliczył się też ze skandalu związanego z walką sobowtórów na gali MMA. Królikowski wrócił także wspomnieniami do Pawła Królikowskiego, który po długiej chorobie zmarł w lutym 2020 roku. Przyznał, że wie, jak ojciec mógłby ocenić dziś jego zachowanie.

Zobacz wideo Historia Królikowskiego i Opozdy

Antek Królikowski o relacji z ojcem

W podcaście z Wojewódzkim i Kędzierskim Antek Królikowski wspominał jedne z ostatnich rozmów, które przeprowadził z mocno schorowanym już wówczas ojcem.

Z takich zdań, które zapamiętałem od ojca z naszych ostatnich rozmów, które z nim odbywałem, nie wiedząc, że są ostatnie (...). Powtarzał mi zdanie, może się wydawać bardzo banalne: Nie cofaj się - opowiada aktor.

Wojewódzki zapytał Królikowskiego, czy jest osobą wierzącą, a gdy aktor potwierdził, dziennikarz dociekał, czy jego zdaniem ojciec patrzy z góry i w jakiś sposób ocenia jego zachowanie.

Kiedy myślę o ojcu, mam przed oczami jego uśmiech. Nawet na jego nagrobku (...) został wygrawerowany fragment jego piosenki: Słońcem jest dla mnie twój uśmiech - odpowiedział Królikowski.
Wierzę, że się uśmiecha. Na pewno jest zatroskany. Moja sytuacja należy do tych skomplikowanych, ale wierzy we mnie i to jest pewne - dodał aktor.

Paweł KrólikowskiPaweł Królikowski Fot. Wojciech Habdas / Agencja Wyborcza.pl

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii na górze strony.

Antek Królikowski przyznał, że jego tata, który sam miał wieloletnią przerwę w karierze aktorskiej i przez ten czas skupił się na projektach dziennikarskich (jak m.in. "Truskawkowe studio"), nie był zachwycony pomysłem, żeby jego dzieci zostawały aktorami. 

Mniej więcej jak on wrócił, ja zacząłem grać. Oczywiście wspierał mnie, dawał mi często rady, ale nigdzie mnie nie pchał, a wręcz mnie zniechęcał i mówił, żeby uważać - wspomina Królikowski.

Dziennikarze zagadnęli Antka Królikowskiego, czy kiedykolwiek doszło do rywalizacji na polu zawodowym między nim a jego ojcem. Były partner Joanny Opozdy stanowczo zaprzeczył i przy okazji zdradził, że Paweł Królikowski był dość surowym rodzicem.

U nas nigdy nie było rywalizacji. Był rodzaj kumpelstwa, którego nie było do końca w życiu prywatnym. Do nas, dzieci, był przez długi czas zasadniczy - relacjonuje.

Aktor przyznał, że po pewnym czasie ich relacje nieco się zmieniły. Dodał także, że z perspektywy czuje ogromny niedosyt tego, ile czasu udało mu się spędzić z tatą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.