Monika Olejnik w rzeczywistości nazywa się inaczej. Mało kto zna ją pod tym nazwiskiem

Jest jedną z najpopularniejszych polskich dziennikarek, a jej nazwisko zna niemal każdy. Jak się okazuje, niekoniecznie prawdziwe. W rzeczywistości Monika Olejnik przedstawia się bowiem inaczej.

Wśród najbardziej znanych twarzy polskiego dziennikarstwa z pewnością znajduje się Monika Olejnik. Zasłynęła dzięki ciętemu językowi i wywiadom przeprowadzanym głównie z osobami ze świata polityki. Prowadziła liczne programy telewizyjne i radiowe, a obecnie nadal widzowie mogą ją oglądać w programie "Kropka nad i". Choć zarys jej życiorysu i kariery zawodowej zna wiele osób, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że w rzeczywistości posługuje się ona innym nazwiskiem niż oficjalne.

Zobacz wideo Monika Olejnik o trudnym zapraszaniu gości do "Kropki nad i"

Jak naprawdę nazywa się Monika Olejnik? Dziennikarka od wielu lat nosi inne nazwisko

Chociaż każdy zna ją pod nazwiskiem Olejnik, w rzeczywistości dziennikarka nazywa się Monika Ewa Wasowska. Wiele lat temu poślubiła bowiem Grzegorza Wasowskiego, syna uwielbianego przez widzów Jerzego Wasowskiego z kultowego Kabaretu Starszych Panów. Przyjęła wówczas nazwisko męża, z którym doczekała się syna Jerzego. 

Po jakimś czasie Monika Olejnik i Grzegorz Wasowski się rozstali. Mimo to gwiazda TVN nie zdecydowała się oficjalnie wrócić do nazwiska rodowego. W związku z tym, mimo że przedstawia się swoim nazwiskiem, w oficjalnych dokumentach wciąż figuruje jako Wasowska.

Warto nadmienić, że to nie jedyny taki przypadek w show-biznesie. Wiele znanych osób z różnych względów posługuje się zmienioną lub nieco "podrasowaną wersją prawdziwego nazwiska. Violetta Kołakowska w rzeczywistości jest Wiolettą Kołek, Violetta Villas nazywała się Czesława Gospodarek, prawdziwe nazwisko Patryka Vegi to Krzemieniecki, a Maryla Rodowicz nosi imię Maria Antonina. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.