Viola Kołakowska

Viola Kołakowska

Viola Kołakowska to polska aktorka, modelka, która zadebiutowała w latach 90-tych oraz stylistyka programu Dzień dobry TVN. To również matka Leny oraz Leona, które wychowuje razem z Tomaszem Karolakiem, z którym tworzy związek.


Imię i nazwisko: Viola Kołakowska (przed zmianą Wioletta Kołek)
Data urodzenia: 13 lipca 1977
Miejsce urodzenia: Chorzów
Zawód: aktorka, modelka, stylistyka
Partner: Tomasz Karolak
Dzieci: córka Lena (2007), syn Leon (2013)
Instagram: instagram.com/violkakolakowska/

Viola Kołakowska – początki kariery

Viola Kołakowska to przed zmianą nazwiska Wioletta Kołek. Urodzona w 1977 roku na Śląsku zadebiutowała jako modelka w połowie lat 90-tych. Współpracowała z kilkoma projektantkami np. Teresą Rosati czy przedsiębiorstwem odzieżowym Hexeline, których odzież prezentowała na wybiegach. W 1998 roku zagrała w pierwszym filmie – Billboard, w którym wcieliła się w rolę modelki z reklamówki. Rok później zagościła na ekranach w serialu Rodzina Zastępcza (gościnnie) oraz w serialu Trędowata, gdzie grała Melanię Górską. W 2000 roku pozowała również do magazynu CKM, a rok później prezentowała swoje atuty fizyczne podczas sesji do magazynu Playboy. Jej kariera zaczęła się dynamicznie rozwijać.

Viola Kołakowska – rozkwit kariery

W latach 2000 – 2005 Viola Kołakowska w show biznesie znana była przede wszystkim z licznych ról, w które się wcielała. Zagrała w licznych serialach m.in. w "Graczykowie czyli Buła i Spóła", gdzie grała Beatę, dziewczynę Buły, "Zostać miss", "Szpital na perypetiach", "Dziupla Cezara" oraz w "Kryminalych", gdzie zagrała policjantkę Olgę Rojecką. Viola Kołakowska gościła również w różnych produkcjach filmowych takich jak "Quo Vadis" (odgrywała rolę niewolnicy Petroniusza), "Egoiści" czy "Dzień Świra". Ostatnie produkcje, w których aktorka brała udział to "Na dobre i na złe" (2012), "Szpital" (2014, gościnnie) oraz "Baron24" (2014, gościnnie). Aktualnie aktorka coraz rzadziej pojawia się na ekranach, a częściej gości na wybiegach. Pracuje również jako stylistyka w Dzień Dobry TVN. Prywatnie związana jest z Tomaszem Karolakiem, z którym ma dwójkę dzieci - 9-letnią Lenę oraz 3-letniego Leona.

viola kołakowska

Więcej o:

viola kołakowska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.