Irena Kamińska-Radomska krytykuje Bena Afflecka. Chodzi o gest aktora. "Lekceważący"

Savoir-vivre nie ma tajemnic przed Ireną Kamińską-Radomską. Ekspertka chętnie udziela porad w tym zakresie. Ostatnio zdradziła, jakich gestów unikać w towarzystwie. Za negatywny przykład posłużył Ben Affleck.

Irena Kamińska-Radomska zyskała popularność dzięki programowi "Projekt Lady", w którym pełniła rolę mentorki. Ekspertka udziela także porad z zakresu etykiety i dobrych manier za pośrednictwem Instagrama. Ostatnio specjalistka od savoir-vivre'u wzięła pod lupę Bena Afflecka.

Zobacz wideo Patrycja Wieja wygrała "Projekt Lady". Teraz zaskakuje. "Straciłam przyjaciół". Mówi też o karierze tancerki

Irena Kamińska-Radomska krytykuje Bena Afflecka. Chodzi o gest aktora. "Lekceważący"

Irena Kamińska-Radomska chętnie dzieli się wiedzą na Instagramie. Ekspertka z zakresu etykiety zamieszcza na wiele wskazówek i porad dotyczących savoir-vivre'u. Ostatnio specjalistka przyjrzała się bliżej staremu zdjęciu Bena Afflecka i Jennifer Lopez. Według niej gest aktora jest nieodpowiedni.

Gest Bena Afflecka jest lekceważący, również w Ameryce Północnej, skąd czerpałam wiedzę. Powszechność faux pas nie jest usprawiedliwieniem. A w Polsce robiłam na temat trzymania dłoni w kieszeni nieoficjalne badanie i okazuje się, że większość Polaków tego gestu nie lubi. Stosują go bardzo często mówcy, trenerzy, prezenterzy, żeby pokazać luz. Może to i luz, ale kosztem słuchaczy - napisała na pod fotografią.
 

Mentorka z programu "Projekt Lady" zachęciła też internautów do dyskusji na ten temat. Zdania komentujących były podzielone.

Dla mnie to oznaka znudzenia i braku kultury. Nie lubię tego gestu podczas rozmowy z kimś, tak jak napisałem, odbieram to jako znudzenie moją osobą i rozmową.
Ten gest, zwłaszcza w wydaniu takim, jak na zdjęciu - zdecydowanie nie.
To ja kulturalnie powiem... Należy wyjąć kij z czterech liter. To żadna nonszalancja [...] Nie przypisujemy aż takiego znaczenia gestom i nie gloryfikujmy ich, gdyż nie mają one w swoim znaczeniu często złych intencji czy braku ogłady. Z klasą się człowiek rodzi, jej się nie nabywa - czytamy w komentarzach.

Zgadzacie się z oceną Ireny Kamińskiej-Radomskiej?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.