Ula Chincz całkowicie zrezygnowała z alkoholu. Zdradziła powód

W ostatnim wideo na kanale "Ula Pedantula" Ula Chincz przyznała, że całkowicie odstawiła alkohol. Prezenterka wyznała, dlaczego zdecydowała się na taki krok.

Ula Chincz to znana dziennikarka i prezenterka. Przez kilka lat współprowadziła "Dzień dobry TVN". Jakiś czas temu zrezygnowała z występów w telewizji i postanowiła rozwijać karierę w sieci. Szczególnie aktywna jest na platformie YouTube, gdzie prowadzi kanał o tematyce poradnikowej "Ula Pedantula". Ostatnio opublikowała tam wideo, w którym wyznała, że całkowicie odstawiła alkohol. Zdradziła też, co było powodem decyzji.

Zobacz wideo Anna Lewandowska zorganizowała Q&A. Odpowiedziała na pytania o alkohol

Ula Chincz całkowicie zrezygnowała alkoholu. Zdradziła powód

Ula Chincz poruszyła ostatnio na kanale temat alkoholu. Dziennikarka przyznała, że całkowicie z niego zrezygnowała już ponad dwa i pół roku temu. Prezenterka zdradziła, że wcześniej nie mogła odmówić sobie lampki wina do kolacji. Poczuła jednak niepokój, gdy stało się to jej nawykiem. 

Alkohol towarzyszył mi w bardzo niewielkich ilościach. To tzw. francuski alkoholizm, czyli lampka wina do kolacji. Okazywało się, że ta lampka była co wieczór i to się robiło niepokojące. Zrobił się z tego jakiś rodzaj rytuału. Kiedy go nie było, to odczuwałam jakiś brak. I to mi się wydało lekko niepokojące - powiedziała.

Dziennikarka podzieliła się także swoimi doświadczeniami. Opowiedziała, jakie korzyści przyniosła jej ta decyzja.

Rano budzę się wyspana, po dobrze przespanej nocy, wypoczęta, zregenerowana, w dobrej formie. Bo nawet niewielka ilość alkoholu wypita przed snem, wpływa na zaburzenia snu, powoduje, że nie regenerujemy się odpowiednio i wstajemy z uczuciem nieświeżości - stwierdziła.

Ula Chincz znalazła alternatywę dla napojów alkoholowych. Okazuje się, że na rynku dostępnych jest wiele bezprocentowych trunków.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.