"13 posterunek". Joanna Sienkiewicz zabłysnęła jako policjantka i zniknęła. Zaskakujące, co dziś robi

"13 posterunek" był kultowym serialem lat 90. Wykreował wiele komediowych talentów. Nie każdemu jednak podobało się to zaszufladkowanie. Po roli policjantki i kilku innych Joanna Sienkiewicz zniknęła z show-biznesu.

Niektórzy z aktorów u progu sławy rezygnują ze swoich karier na rzecz innych zajęć. Tak stało się z Joanną Sienkiewicz, gwiazdą "13 posterunku".  Rola w popularnym sitcomie przyniosła jej rozpoznawalność, jednak dziś zajmuje się zupełnie czymś innym.

Zobacz wideo

"13 posterunek". Joanna Sienkiewicz zniknęła z mediów

Popularność serialu "13 posterunek" przyniosła niewygodne etykietki niektórym aktorom. Gwiazdy grające główne role czuły się zaszufladkowane. To nie odpowiadało też Sienkiewicz i w pewnym momencie przerwała karierę. W jednym z wywiadów mówiła, że kojarzenie jej wyłącznie z rolą policjantki Zofii jest krzywdzące i przykre. Dostawała wciąż podobne propozycje zawodowe, lecz liczyła na coś innego. Z tego powodu odmawiała udziału w komediowych projektach. Podobne dylematy mieli jej koledzy z planu popularnego sitcomu, m.in. Piot ZeltCezary Pazura czy Aleksandra Woźniak.

Lepiej nie przyjąć jakiejś roli, niż grać tylko po to, by grać - mówiła Sienkiewicz.

"13 posterunek". Joanna Sienkiewicz porzuciła aktorstwo

Mimo że ogromna sława serialu przewróciła życie aktorów do góry nogami, nie wszyscy byli na nią gotowi. Joanna Sienkiewicz zagrała jeszcze role drugoplanowe i epizodyczne. Po posterunkowej Zofii pojawiła się w "Niani", "Dniu świra", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", "Na dobre i na złe", "Magdzie M". Nie udało jej się jednak odejść od komedii. A pamiętała, że zaczynała poważną rolą, bo od debiutu w 1975 roku w filmie "Doktor Judym". Później były: "Konopielka", "Wezwanie" i wspomniane "Życie wewnętrzne".

W czasach młodości porównywano ją do Katarzyny Figury. Nie stroniła też od scen rozbieranych. Aktualnie niewiele mówi się o filmach z jej udziałem. Nie pokazuje się w mediach społecznościowych ani nie udziela wywiadów. Niewiele wiadomo na temat jej życia prywatnego. Lata temu porzuciła aktorstwo i zajęła się inną pasją. Okazuje się, że Sienkiewicz zaangażowała się w pomoc zwierzętom. Zajmuje się ich adopcjami, co przyniosło jej spełnienie.

Więcej o: