Pogrzeb Ivany Trump. U boku Donalda dawno niewidziana Melania

Podczas ceremonii pożegnalnej Ivany Trump obecny był jej pierwszy mąż Donald Trump wraz z całą rodziną.

W środę odbył się pogrzeb Ivany Trump, która zmarła 14 lipca w wieku 73 lat. Pierwsza żona Donalda Trumpa była amerykańską businesswoman, która pomogła mężowi w budowaniu finansowego imperium. Msza pogrzebowa odbyła się w Nowym Jorku w jednym z kościołów katolickich na Manhattanie. W uroczystości wziął udział między innymi były prezydent Stanów Zjednoczonych wraz z dawno niewidzianą Melanią Trump.

Zobacz wideo Niewyjaśnione śmierci gwiazd

Pogrzeb Ivany Trump. Wśród osób zebranych w kościele Donald i Melania Trump

W kościele rzymskokatolickim St. Vincent Ferrer na Upper East Side na Manhattanie zebrali się bliscy Ivany Trump, aby uczcić jej pamięć podczas mszy pogrzebowej. Wśród osób zgromadzonych na uroczystości obecny był jej pierwszy mąż Donald Trump oraz trójka ich dzieci - Ivanka, Donald Jr i Eric. U boku biznesmena pojawiła się jego żona Melania wraz z ich synem Barronem. W nabożeństwie uczestniczyła również Tiffany Trump, córka byłego prezydenta i Marli Maples, dla której Donald Trump rozwiódł się z Ivaną.

Jak podaje "The Guardian", w ceremonii pożegnalnej wziął także udział felietonista i PR-owiec R. Couri Hay, który wypowiedział się na temat wydarzenia:

To było eleganckie i wspaniałe pożegnanie dla Ivany Trump. Kościół był udekorowany czerwonymi różami - ulubionymi kwiatami Ivany. Było to majestatyczne i szlachetne. Powiedziałbym, że kościół był wręcz oblany łzami.

Rodzina Trumpów po mszy żałobnej w intencji Ivany Trump, pierwszej żony Donalda. Na zdjęciu od lwej: Donald Trump, Melania Trump, Baron Trump, Jared Kushner, Ivanka Trump, Donald Trump Jr. i Eric TrumpRodzina Trumpów po mszy żałobnej w intencji Ivany Trump, pierwszej żony Donalda. Na zdjęciu od lwej: Donald Trump, Melania Trump, Baron Trump, Jared Kushner, Ivanka Trump, Donald Trump Jr. i Eric Trump Fot. Julia Nikhinson / AP Photo

Jak twierdzi informator "People", rodzina zmarłej poprosiła, aby zamiast kwiatów przekazali pieniądze na organizację non-profil zajmującą się walką z bezdomnością psów. Ivana Trump zmarła 14 lipca w swoim domu na Manhattanie. Przyczyną śmierci były urazy tułowia w wyniku upadku ze schodów. 

Donald Trump i Ivana stanowili małżeństwo od 1977 do 1992 roku. Choć ich rozwód był dość burzliwy, po pewnym czasie byli małżonkowie doszli do porozumienia i w kolejnych latach przyjaźnili się. Zdjęcia z uroczystości pogrzebowej znajdują się w galerii na górze artykułu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.