Przed Melanią Trump Donald miał jeszcze dwie żony. Kim są? Ich życiorysy nadałyby się na film

Melania Trump przez najbliższe cztery lata będzie pełnić funkcję pierwszej damy Stanów Zjednoczonych. Jednak Donald Trump ożenił się z nią dopiero mając 51 lat, a zanim to nastąpiło, na jego drodze znalazły się także Ivana Trump i Marla Maples. Kim są żony nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych i jak wygląda historia ich związków?
Donald Trump, Ivana Trump Donald Trump, Ivana Trump Peter Borsari/PIP-Landmark Media. / Peter Borsari/PIP-Landmark Media.

Ivana Trump

Ivana Trump, pierwsza żona Donalda Trumpa, urodziła się w Czechosłowacji, skąd w latach 70-tych przeniosła się do Kanady, aby związać się z przyjacielem z dzieciństwa. Na miejscu szkoliła swój angielski i pracowała jako modelka, reklamując futra. Związek z Georgem Syrovatką nie przetrwał, a Ivana przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie poznała swojego przyszłego męża. W 1977 roku odbył się ich wypełniony przepychem ślub, a Ivana i Donald Trump zostali jedną z najbardziej wpływowych par nowojorskiej elity.

Donald Trump, Ivana TrumpPeter Borsari/PIP-Landmark Media. / Peter Borsari/PIP-Landmark Media.

Ivana Trump Ivana Trump BULLS

Ivana Trump

Para doczekała się razem trójki dzieci i wszystko wskazywało na to, że są udanym małżeństwem. Jednak pod koniec 1990 roku zaczęły krążyć pogłoski, że Trump ma romans z Marlą Maples, na którą Ivana natknęła się podczas przerwy świątecznej w Aspen. W następnym roku złożyła pozew rozwodowy, żądając o wiele większej sumy, niż zakładała podpisana przez nią intercyza. Sprawa rozwodowa ciągnęła się przez rok, ale było warto - Ivana udowodniła, że ze względu na to, że zarządzała wieloma biznesami założonymi przez męża, należy jej się spora część majątku. W sądzie wywalczyła podobno 20 milionów dolarów, wartą 14 milionów posiadłość w Connecticut, 5 milionów zasiłku mieszkaniowego, 350 tysięcy alimentów rocznie i wiele innych, "drobnych" dodatków.

Krótko po rozwodzie Ivana wzięła ślub z Riccardo Mazzucchelli, jednak ten rozpadł się po niecałych dwóch latach. W 2008 roku jako 59-latka wyszła za 36-letniego Rossano Rubicondi.

Ivana Trump i Rossano RubicondiE-PRESSPHOTO.COM

Marla Maples, Donald Trump Marla Maples, Donald Trump BULLS

Marla Maples

Marla Maples miała 23 lata, gdy zaczęła się spotykać z żonatym wówczas Donaldem Trumpem. Piękna Amerykanka przez długi czas namawiała Trumpa, aby zostawił dla niej żonę, ale ten próbował ją uciszać kosztownymi prezentami. Ostatecznie związek wyszedł na jaw w 1990 roku, a trzy lata później para była już po ślubie. Na weselu, które odbyło się w hotelu Trumpa, zjawiło się ponad tysiąc gości. Para doczekała się razem jednej córki, która urodziła się tuż po zaślubinach.

Donald Trump, Marla MaplesLaura Luongo/PIP-Landmark Media / Laura Luongo/PIP-Landmark Media

Małżeństwo jednak nie należało do szczęśliwych, bo Trump nie mógł się pogodzić z tym, jak zdradzenie pierwszej żony wpłynęło na jego wizerunek.

Trump dostał cenną lekcję. Stracił reputację szanowanego biznesmena i zaczął być postrzegany jako mężczyzna, który jest w stanie użyć swojego majątku, żeby móc bezkarnie zdradzać żonę.
Marla Maples Marla Maples Screen z Youtube.com/OWN

Marla Maples

Para ogłosiła separację w 1997 roku, a dwa lata później byli już po rozwodzie. Spekuluje się, że jeszcze przed oficjalnym rozstaniem Maples zaczęła się spotykać z Michaelem Mailerem, którego poznała na planie filmowym w 1998 roku.

Rozwód z Donaldem Trumpem przyniósł jej ogromną sławę. Maples bardzo często gości w programach śniadaniowych, gdzie opowiada o swoim związku z biznesmenem. Po rozstaniu z Trumpem stała się także posiadaczką milionów dolarów, ale jak twierdzi do dziś, majątek nie jest i nigdy nie był dla niej najważniejszy.

Wiodłam zarówno bogate, jak i skromne życie. To związki z ludźmi, a nie pieniądze i przedmioty, którymi się otaczasz, dają ci szczęście - powiedziała w wywiadzie w 2013 roku.

Donald Trump, Melania Trump Donald Trump, Melania Trump SARA JAYE

Melania Trump

Pochodząca ze Słowenii Melanie Trump (wcześniej Melanija Knavs) poznała swojego przyszłego męża w 1998 roku na imprezie Fashion Week. Choć pierwotnie nie chciała mu dać swojego numeru telefonu, ostatecznie przekonał ją i już chwilę później zaczęli tworzyć parę. W 2005 roku odbył się ich bajeczny ślub, podczas którego Melania miała na sobie suknię Diora o wartości 200 tysięcy dolarów. Panna młoda w bogato zdobionej kreacji trafiła nawet na okładkę "Vogue".

Melania TrumpScreen z Vogue

Melania Trump, Donald Trump Melania Trump, Donald Trump Evan Vucci (AP Photo/Evan Vucci)

Melania Trump

Melanię Trump czeka teraz nowe wyzwanie. Jak można podejrzewać, nie będzie konwencjonalną pierwszą damą. Nigdy nie angażowała się w politykę, nie interesowała się też biznesem. Jak przyznaje, cały swój czas poświęca na wychowanie 10-letniego syna, którego urodziła Trumpowi.

Jestem mamą na pełny etat, to jest moja podstawowa praca. Najważniejsza w ogóle. Dopiero kiedy jest w szkole, mogę iść na spotkanie, zrobić jakiś szkic, czy cokolwiek innego. Przygotowuję mu śniadanie. Prowadzę do szkoły, a potem odbieram z niej. Przygotowuję mu obiad, spędzam z nim popołudnia - mówiła w wywiadzie dla "Parenting".

ADVANCE FOR WEDNESDAY, JULY 13, 2016, AT 12:01 A.M. EDT AND THEREAFTER - FILE - In this Jan. 16, 2007 file photo, Donald Trump, with his wife, Melania Trump, and their son, Barron, pose for a photo after he was honored with a star on the Hollywood Walk of Fame in Los Angeles. (AP Photo/Damian Dovarganes, File)Damian Dovarganes (AP Photo/Damian Dovarganes, File)

Melania Trump Melania Trump Okładka "Bella"

Melania Trump

Nowa pierwsza dama od dawna wzbudza sporo kontrowersji. W styczniu 2000 roku wzięła udział w pikantnej sesji dla magazynu "GQ". Takim "sukcesem" nie może się pochwalić żadna jej poprzedniczka.

Melania TrumpScreen z GQ

Jako pierwsza żona prezydenta w historii USA jest także emigrantką, choć nie przeszkadza jej to w głośnym krytykowaniu przyjmowania emigrantów do Stanów. Melania Trump zasłynęła jednak przede wszystkim swoim upodobaniem do poprawiania urody, co często jest komentowane przez zachodnią prasę.

Wcześniejsze życie Melanii jest owiane tajemnicą, a zdjęcia z jej przeszłości naprawdę trudno znaleźć, jednak chirurdzy plastyczni twierdzą, że wstawiła implanty policzkowe i ma za sobą co najmniej dwie operacje plastyczne nosa. Jej drugi zabieg odbył się nie dawniej, niż 10 lat temu, ponieważ różnice w zdjęciach z tego okresu są zauważalne. Pierwsza operacja zwężyła boki nosa, ale jego koniuszek stał się bardzo wydatny. Nowy nos jest doskonały - ocenia "Reel Rundown".

W tajemniczych okolicznościach zmienił się także jej biust.

Melania Trump, Donald TrumpAnthea Simms / CAMERA PRESS Bulls

Donald Trump, Melania Trump Donald Trump, Melania Trump MARK J. TERRILL

Która żona najlepiej wyszła na małżeństwie z Trumpem?

Ivana Trump jako jedyna spośród żon Donalda Trumpa zainteresowała się biznesem i ze związku z milionerem "wycisnęła" to, co najlepsze. Fortunę, którą odziedziczyła po rozstaniu z mężem, była w stanie przerobić w dobrze prosperujący biznes. Jeszcze podczas trwania małżeństwa aktywnie uczestniczyła w zarządzaniu interesami założonymi przez Trumpa. To ona jako pierwsza uwierzyła, że jej były mąż nadaje się na głowę państwa. Jak wyznała w jednym z wywiadów, jeszcze podczas małżeństwa z Trumpem doradzała mu, aby kandydował na prezydenta. Podobno para wciąż utrzymuje dobre stosunku, a Trump często radził się byłej żony w sprawie ruchów w kampanii prezydenckiej.

Ivana nie darzy sympatią nowej pierwszej damy. Jej zdaniem jest ona mało ambitna i nie nadaje się do pełnienia nowej funkcji.

Nie potrafi rozmawiać, nie potrafi wygłaszać przemówień, nie chodzi na wiece, wydaje się, że w ogóle nie chce być zaangażowana - mówiła w sierpniu.

Czy miała rację - przekonamy się już wkrótce.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.