Książę George nie wiedział, co robić. Z opresji musiała ratować go księżna Kate

Księżna Kate i książę William zabrali księcia George'a na finał Wimbledonu. Do zabawnej sytuacji doszło w trakcie spotkania ze zwycięzcą turnieju. Novak Djoković dał do potrzymania księciu imponujący puchar, który okazał się zbyt ciężki dla dziewięciolatka.

Bądź na bieżąco. Więcej aktualnych informacji znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl.

Książę George w przyszłości zostanie królem, więc rodzice od najmłodszych lat dbają o to, aby uczestniczył w oficjalnych uroczystościach i uczył się zachowania zgodnego z dworską etykietą. Czasami zdarzają się zabawne wpadki, ale dziewięciolatek radzi sobie zaskakująco dobrze. Księżna Kate i książę William zabrali go ostatnio na finał Wimbledonu. Cała trójka nie tylko oglądała wielki finał turnieju, ale miała także okazję spotkać się z jego zwycięzcą i złożyć mu osobiste gratulacje. Mały książę został nawet wyróżniony przez sportowca i przez chwilę mógł potrzymać puchar zwycięzcy.

Zobacz wideo Księżna Kate i książę William z dziećmi w ogrodzie

Książę George dostał do potrzymania wielki puchar zwycięzcy Wimbledonu

Członkowie rodziny królewskiej najpierw zasiedli na trybunach, a po finałowym meczu znaleźli chwilę, aby spotkać się z tenisistą. Sportowiec zabrał ze sobą puchar, który jest pozłacaną repliką pucharu z 1887 roku, kiedy to turniej odbył się po raz pierwszy. Puchar jest mniejszy od oryginału, ale nadal ma całkiem pokaźną wagę - około pięciu kilogramów. W trakcie oficjalnych gratulacji Novak Djoković postanowił przekazać na chwilę puchar małemu księciu, który z ochotą wyciągnął ręce w kierunku błyszczącej nagrody. Książę William odwrócił się w kierunku syna i zażartował, aby młody książę uważał i nie upuścił drogocennego pucharu. 

Tylko nie upuść! - zwrócił się do George'a książę William.

Książę William zajął się rozmową z tenisistą i wyraźnie dało się zauważyć, że początkowy wyraz ekscytacji na twarzy małego księcia zamienił się w zakłopotanie. Trudno się dziwić, utrzymać prawie pięciokilogramowy puchar to dosłownie "ciężkie zadanie" dla dziewięcioletniego chłopca. Młody członek rodziny królewskiej liczył na wybawienie z opresji i z nadzieją patrzył w kierunku właściciela nagrody, ale ten był zbyt zajęty dyskusją z jego ojcem. Na szczęście niezręczną sytuację bardzo szybko zauważyła księżna Kate i odebrała trofeum od zakłopotanego syna.

 
 
 

Niedzielny finał Wimbledonu. Novak Djoković pokonał Nicka Kyrgiosa

Wimbledon to najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie. Rozgrywany jest w Londynie od 1887 roku. Tegoroczny finał został rozegrany 10 lipca. W trakcie meczu Novak Djoković pokonał Nicka Kyrgiosa 4:6.

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Zobacz też: Księżna Kate i książę William zabrali księcia George'a na finał Wimbledonu. Śmiesznych min nie brakuje

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.