Książę William i księżna Kate na pierwszym wspólnym portrecie. Obok dzieła trudno przejść obojętnie

Odsłonięto pierwszy wspólny portret księcia Williama i księżnej Kate. Dzieło zostało wykonane na zamówienie przez cenionego artystę Jamiego Coretha. Jest to prezent dla mieszkańców Cambridgeshire.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl.

W czwartek podczas wizyty w hrabstwie Cambridgeshire, książę William i księżna Kate obejrzeli swój pierwszy oficjalny portret. Dzieło zostało zamówione w 2021 roku przez Cambridgeshire Royal Portrait Fund, którego dysponentem jest Cambridge Community Foundation. Jego autorem jest wielokrotnie nagradzany portrecista Jamie Coreth. 

Zobacz wideo Jak mieszkają księżna Kate i książę William?

Zaprezentowano pierwszy oficjalny portret księcia Williama i księżnej Kate

Jak podaje magazyn "People", Książę William i księżna Kate zatrzymali się w Muzeum Fitzwilliam Uniwersytetu Cambridge w samym centrum miasta, gdzie mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć gotowe dzieło malarskie. Obraz ma być prezentem dla mieszkańców ich rodzinnego hrabstwa Cambridgeshire.

Księżna Kate, książę WilliamKsiążę William świętuje Dzień Ojca z dziećmi. Pokazał rozkoszne zdjęcie

Autor dzieła nie krył wzruszenia i dumy ze względy na zaszczyt, jaki go spotkał:

To był najbardziej niezwykły przywilej w moim życiu, że zostałem wybrany do namalowania tego obrazu. Chciałem pokazać Ich Królewskie Wysokości w taki sposób, aby sprawiały wrażenie zarówno zrelaksowanych i przystępnych, jak i eleganckich i dostojnych - powiedział.
 

Na obrazie księżna Kate została sportretowana w metalicznej sukience w kolorze butelkowej zieleni, z kolei książę William w ciemnym garniturze z niebieskim krawatem. Jamie Coreth podkreślił, że zależało mu na zachowaniu równowagi w przedstawieniu małżonków zarówno w kontekście oficjalnym, jak i osobistym:

Ponieważ jest to pierwszy portret, który przedstawia ich razem, jako księcia i księżną Cambridge, chciałem, aby obraz wywoływał uczucie równowagi między ich życiem publicznym i prywatnym - czytamy wypowiedź malarza w serwisie People.

Tak Księżniczka Charlotte zwraca się do ojca. Książę William też ma dla niej przezwiskoTak Księżniczka Charlotte zwraca się do ojca. Książę William też ma dla niej przezwisko

Artysta wyraził również nadzieję, że obraz spodoba się mieszkańcom Cambridgeshire równie mocno, co jemu.

Więcej o: