Królowa Elżbieta wydała oświadczenie z okazji zakończenia Platynowego Jubileuszu. Zwróciła się do poddanych

Królowa Elżbieta panuje już 70 lat. Od 2 do 5 czerwca w Wielkiej Brytanii odbywały się obchody Platynowego Jubileuszu. Ostatniego dnia świętowania monarchini pokazała się na balkonie pałacu Buckingham i wydała też chwytające za serce oświadczenie.

Więcej ciekawych artykułów na temat rodziny królewskiej znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W Wielkiej Brytanii przez kilka dni hucznie obchodzono Platynowy Jubileusz panowania królowej Elżbiety. Monarchini pojawiła się publicznie pierwszego dnia uroczystości, z okazji 70-lecia objęcia tronu. Królowa nie czuła się najlepiej i zrezygnowała z reszty zaplanowanych wydarzeń, ale mimo to postanowiła zrobić niespodziankę poddanym i ostatniego dnia jubileuszu pokazała się na balkonie pałacu Buckingham razem z innymi członkami rodziny królewskiej. Opublikowała też poruszające oświadczenie w mediach społecznościowych. Przyznała, że po tych wyjątkowych kilku dniach, czuje się zainspirowana przez poddanych. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tak naprawdę żyje rodzina królewska. To tradycyjne posiadłości, ale nie wszystkie ociekają luksusem

Zobacz wideo Królowa Elżbieta pokroiła tort mieczem

Królowa Elżbieta zrobiła niespodziankę poddanym. Opublikowała poruszające oświadczenie 

Królowa Elżbieta II opublikowała oświadczenie, w którym zwróciła się do poddanych z podziękowaniami za tak huczne obchodzenie jubileuszu: 

Jeśli chodzi o to, jak oznaczyć 70 lat jako królowa, nie ma przewodnika, za którym można podążać. Jestem pierwsza. Ale jestem pokorna i głęboko poruszona, że tak wielu ludzi wyszło na ulice, aby świętować mój Platynowy Jubileusz - zaczęła monarchini.
 

Królowa przyznała, że nie mogła osobiście uczestniczyć w każdym wydarzeniu, ale jest niesamowicie wdzięczna za tak liczną frekwencję. Przyznała, że mimo nieobecności była sercem z poddanymi. Wyraziła również nadzieję, że obchody Platynowego Jubileuszu odnowiły poczucie wspólnoty w całym społeczeństwie. 

Chociaż nie mogłam osobiście uczestniczyć w każdym wydarzeniu, moje serce było z wami wszystkimi i nadal jestem oddana, aby służyć wam najlepiej, jak potrafię, wspierana przez moją rodzinę. Zainspirowała mnie życzliwość, radość i braterstwo, które były tak widoczne w ostatnich dniach i mam nadzieję, że to odnowione poczucie wspólnoty będzie odczuwalne przez wiele lat. Dziękuję wam najserdeczniej za życzenia i za rolę, jaką wszyscy odegraliście w tych radosnych obchodach - dodała.

Książę KarolKsiążę Karol miał być numerem jeden, ale show skradła kobieta za jego plecami

Oświadczenie monarchini spotkało się z bardzo ciepłym odbiorem. Mimo że królowa nie wzięła udziału w zaplanowanej na niedzielę przejażdżce 260-letnia złotą karocą, która na londyńskie ulice wyjechała pierwszy raz od 20 lat, to nie zapomniała o wiernych poddanych. 

Więcej o: