Telekamery 2022. Artur Żmijewski ze statuetką. Zapowiedź Kingi Preis? "Dupeczka"

Podczas tegorocznej gali rozdania nagród "Tele Tygodnia" statuetkę Telekamery dla najlepszego aktora 25-lecia zdobył Artur Żmijewski. Zapowiedziała go Kinga Preis, która na scenie rzuciła kilka nieco zaskakujących słów.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl.

Za nami uroczyste rozdanie nagród w ramach 25-lecia Telekamer "Tele Tygodnia". Chociaż głosowanie dobiegło końca pod koniec stycznia, ze względu na sytuację epidemiologiczną gala, na której poznaliśmy wyniki, została przeniesiona na 31 maja. O statuetkach w trzech kategoriach - aktorka 25-lecia, aktor 25-lecia oraz serial 25-lecia - zdecydowali widzowie. Nagrodę dla najlepszego aktora zdobył Artur Żmijewski. Wręczyła mu ją Kinga Preis, która w swojej zapowiedzi pozwoliła sobie na dość odważne sformułowania.

Zobacz wideo Teresa Lipowska pojawiła się na Telekamerach. Zapytaliśmy ją o Witolda Pyrkosza

Nietypowa przemowa Kingi Preis

Wyróżnienie dla najlepszego aktora 25-lecia przypadło Arturowi Żmijewskiemu, który zwyciężył w tej kategorii między innymi z Jerzym Stuhrem i Mikołajem Roznerskim. Nagrodę wręczyła mu na scenie Kinga Preis, której wypowiedź zawierała niewybredne fragmenty. Aktorka rozpoczęła swoją mowę wyznaniem:

Moja babcia mówiła, że mężczyzna powinien mieć oczy jak jeziora i taką dupeczkę.

Telekamery 2022 Wzruszające słowa Wandy Traczyk-Stawskiej. "Potrzebujemy w tej chwili w Polsce być razem"

Dalej pojawiło się również stwierdzenie, że "nikomu pod sutannę nie zagląda", co było jasnym odwołaniem do serialu "Ojciec Mateusz", w którym laureat nagrody gra rolę tytułowego księdza, aktorka zaś jego gospodynię. Po tej zapowiedzi na scenę wyszedł Artur Żmijewski, który wygłosił swoje przemówienie:

Tyle dobrego o sobie nie usłyszałem chyba od 25 lat. Chcę podziękować redakcji "Tele Tygodnia", czytelnikom i telewidzom. (...) Natomiast mam taką drobną refleksję prywatną. Niedawno był jubileusz mojej mamy, a za parę dni będę obchodził jubileusz 30 lat ślubu z Pauliną. Chcę ci podziękować, Paulinko, bo "za każdym sukcesem mężczyzny stoi kobieta", a za sukcesami księdza gospodyni. Nagrodę chcę zadedykować moim dzieciom, które fantastycznie idą swoją drogą. Żeby za 25 lat byli tak dumni ze swoich dzieci, jak ja z nich teraz.

Słowa aktora spotkały się z aplauzem ze strony publiczności. 

Telekamery 2022: Anita Werner Telekamery 2022. Anita Werner z pierwszą statuetką. Podziękowała ukochanemu

Więcej o: