Anna Karwan otworzyła się w temacie samodzielnego macierzyństwa. Opowiedziała też o córce [PLOTEK EXCLUSIVE]

Anna Karwan pojawiała się 10 maja na ostatniej konferencji "Mask Singer" w tym sezonie. W rozmowie z reporterem Plotka opowiedziała o samodzielnym macierzyństwie.

Więcej na temat życia prywatnego gwiazd przeczytasz, odwiedzając stronę główną Gazeta.pl.

Anna Karwan nie rozwijała kariery w oparciu o skandale i sprzedawanie mediom informacji z życia prywatnego. Wiele lat czekała, aż słuchacze docenią jej wokalny talent i będzie jej dane wydać debiutancką płytę. Aktualnie przygotowuje się do premiery singla "Papierosy" oraz nowego krążka. W międzyczasie znalazła czas na występy w "Mask Singer" w przebraniu Bociana. Choć nie wygrała show, mogła cieszyć się możliwością wystąpienia w finale, dlatego też pojawiła się na ostatniej konferencji programu.

Zobacz wideo Anna Karwan otworzyła się na temat córki. Wyśle ją do „The Voice Kids"?

Anna Karwan otworzyła się na temat córki. Wyślę ją do „The Voice Kids"?

Anna Karwan jest singielką i od lat spełnia się w roli mamy dziewięcioletniej Oliwię. Czy łatwo jest być dzisiaj samodzielnym rodzicem?

To kwestia stabilizacji emocjonalnej kobiety i wsparcia, jakie posiada albo nie. Wszystkie samodzielne mamy mają trudność, bo są samodzielne. To, czy jest się artystką, czy pracuje się w korporacji, sklepie to taka sama trudność logistyczna. Bo jak wstajesz o 7:30 i okazuje się, że dziecko boli ucho i ma gorączkę, to nie jest ważne, czy jesteś artystką czy panią, która pracuje w dyskoncie. Nie klasyfikowałabym tego ani na kraje, ani na zawody. Może jest trochę tak, że w Polsce mamy myślenie, że samotnie wychowujące matki to temat tabu. To wynika z tego, że Polska jest krajem katolickim, w związku z tym uważam, że często o samodzielnych matkach czasem myśli się, że żyją niezgodnie z jakimiś zasadami, które ktoś uważa za powinność. Ja nie żyję według tego, jak się powinno, a według tego, co czuje mój kręgosłup moralny. A tak żyjących rodzin jest coraz więcej.

Anna Karwan nie ukrywa, że macierzyństwo wiele ją nauczyło.

Córka jest moim największym nauczycielem. Jest moją największą i najpiękniejszą lekcją. Powtarzam to od lat, ale tak jest, bo gdybym nie była mamą, to nie byłabym dobrym artystą, a gdybym nie była artystą, nie byłabym dobrą mamą. Jedno bez drugiego nie funkcjonuje w moim życiu. Jestem super ostrożna w stwierdzeniu, żeby dziecko było twoim największym przyjacielem albo fanem. Jestem za tym, żeby utrzymywać bezpieczne i zdrowe relacje czy granice. Chciałabym, żeby moja córka była szczęśliwa i żeby widziała mnie szczęśliwą i spełnioną w swoim zawodzie po to, żeby to wpłynęło na jej życie i wybory.

Czy Oliwia pójdzie w ślady mamy i też zapragnie realizować się jako sceniczna artystka?

To jest tak wszechstronne dziecko i człowiek... Obserwuję w niej zdolności sportowe, plastyczne, matematyczne. Ma ogromne serce do zwierząt, a jednocześnie bardzo ładnie śpiewa. Bardzo trudno będzie mi opowiedzieć o tym, co widzę w przyszłości. Chcę być jej podporą.

A czy w takim razie Anna Karwan myślała, by wysłać córkę do "The Voice Kids"? Koniecznie obejrzyjcie powyższy materiał wideo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.