Mija 15 lat od zaginięcia Madeleine McCann. Rodzice dziewczynki przerwali milczenie

Madeleine McCann zniknęła z pokoju hotelowego w portugalskim mieście Praia da Luz, gdy miała zaledwie trzy lata. Rodzice dziewczynki z okazji 15. rocznicy jej uprowadzenia wydali oświadczenie. Ani na chwilę nie poddali się w poszukiwaniach córki.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl.

Madeleine McCann w 2007 roku w wieku czterech lat została porwana z hotelowego pokoju w ośrodku wypoczynkowym Mark Warner w Algarve w Portugalii, gdzie spędzała wakacje z rodzicami. Choć śledztwo rozpoczęło się niemalże natychmiast, do dziś nie udało się skazać winnego. Nawet platforma Netflix zdecydowała się wypuścić dokument na temat tej historii. Niedawno w sprawie jej zaginięcia nastąpił przełom, a dzięki decyzji portugalskiej prokuratury, Christian B. zyskał status oficjalnego podejrzanego. Jeśli Madeleine żyje, dziś ma już 18 lat. 3 maja minęło równe 15 lat od momentu zgłoszenia zaginięcia dziewczynki. Jej rodzice z tego powodu zamieścili w mediach oświadczenie. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Izabela Janachowska kupiła identyczny wózek, co księżna Kate. Dzieci tych gwiazd wożą się naprawdę drogimi brykami

Zobacz wideo Zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o uprowadzenie dziecka

Minęło 15 lat od zaginięcia Madeleine McCann. Rodzice córki wydali oświadczenie

Kate i Gerry McCannowie od czasu zaginięcia córki robią co mogą, by o sprawie Madeleine McCann nie ucichło. Prowadzą kampanię, dzięki której mają poznać prawdę na temat tego, co spotkało ich dziecko. W 15 rocznicę zaginięcia córki wystosowali oficjalne oświadczenie. 

W tym roku mija 15 lat od chwili, gdy po raz ostatni widzieliśmy Madeleine. Nie jest to czas trudniejszy od innych, ale nie jest też łatwiejszy (...) Wiele osób mówi o potrzebie "zamknięcia". Zawsze wydawało nam się to dziwnym określeniem. Niezależnie od wyniku, Madeleine zawsze będzie naszą córką, a popełniono naprawdę straszliwą zbrodnię. To wszystko pozostanie - czytamy.

Rodzice dziewczynki musieli zmierzyć się z niewyobrażalną tragedią. Od lat żyją w niepewności i w sprawie zaginięcia córki mają więcej niewiadomych, niż potwierdzonych informacji. Podziękowali również organom ścigania za ich wieloletnią pracę. 

Jesteśmy wdzięczni za nieustanną pracę i zaangażowanie władz brytyjskich, portugalskich i niemieckich, ponieważ to właśnie te połączone wysiłki policji przyniosą rezultaty i dadzą nam odpowiedzi - dodali.

Na koniec zwrócili się również z podziękowaniami dla wszystkich osób, które wysyłały rodzinie wsparcie w trudnych chwilach:

To ogromna pociecha wiedzieć, że niezależnie od upływu czasu Madeleine wciąż jest w sercach i umysłach ludzi. Dziękujemy.

Christian B. obecnie odsiaduje siedmioletni wyrok za gwałt na 72-letniej kobiecie. W dalszym ciągu zaprzecza jakiemukolwiek udziałowi w zniknięciu Madeleine.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.