Omenaa Mensah jest zachwycona Agatą Dudą. Podziwia jej aktywność. "Byłam pod wielkim wrażeniem"

Agata Duda odwiedziła ośrodek dla uchodźców z Ukrainy, który założyła Omenaa Mensah. Dziennikarka po spotkaniu z pierwszą damą jest nią zachwycona. Twierdzi, że jest bardzo aktywna społecznie, ale ludzie nie mają możliwości tego zobaczyć.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Agata Duda od dawna jest krytykowana za to,  że nie zabiera głosu w najważniejszych społecznych sprawach w Polsce. Wiele osób ma jej za złe m.in. bierną postawę, gdy Polki protestowały przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Pierwsza dama jest jednak aktywna na innych polach. Tak przynajmniej uważa Omenaa Mensah, która jest nią zachwycona.  

Zobacz wideo Agata Kornhauser-Duda odpowiada na apel pierwszej damy Ukrainy

Król Filip i królowa LetiziaLetizia zadaje szyku w dopasowanej sukience, ale spójrzcie na płaszcz. Majstersztyk!

Omenaa Mensah wychwala Agatę Dudę

Omenaa Mensah należy do grona tych osób, które po wybuchu wojny bardzo zaangażowały się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Otworzyła ośrodek dla uchodźców z Ukrainy, w którym matki z małymi dziećmi mogą otrzymać cenną pomoc. O swojej inicjatywie dziennikarka opowiedziała w "Dzień dobry TVN".

W związku z tym, że do Polski przyjechały głównie kobiety z małymi dziećmi, wyszłam naprzeciw tym potrzebom i stworzyłam miejsce, w którym matki mogą znaleźć pomoc prawną, pomoc psychologiczną, wsparcie w znalezieniu pracy, pomoc w napisaniu CV.

Ostatnio ośrodek odwiedziła Agata Duda. "Rio Edu Centrum" wizytą pierwszej damy pochwaliło się na Instagramie. 

Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, była honorowym gościem podczas otwarcia Rio Edu Centrum. Zobaczcie, jak wyglądało jej spotkanie z Omenaa Mensah, zespołem naszego ośrodka i z ukraińskimi dziećmi i ich mamami.
 

Omenaa Mensah w rozmowie z Jastrząb Post powiedziała, że pierwsza dama zrobiła na niej świetne wrażenie.

Poznałyśmy się kilka dni temu, opowiedziałam jej o tej inicjatywie i zaprosiłam ją do nas. Pani Agata Duda bardzo dużo pomaga. Jak mi zaczęła opowiadać, ile rzeczy robi, w jakich sytuacjach była, to powiem szczerze - byłam pod wielkim wrażeniem. Niestety, pierwsza dama się tym wszystkim nie chwali i szkoda. Więc pomyślałam, że może byłby to dobry pretekst, żeby przyjechała, zobaczyła, jak my to robimy. Bardzo pochwaliła to systemowe podejście. Sama jest nauczycielką i myślę, że była pod wielkim wrażeniem.

Myślicie, że teraz o działalności Agaty Dudy będziemy słyszeć częściej?

Paweł DelągDeląg odrzuca kolejne propozycje filmowe z Rosji. Miał stracić bardzo dużo pieniędzy

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Новини з України - Ukrayina.pl

Więcej o: