Jerzy Połomski nie był widziany od ponad roku. Teraz pojawił się w nowym wideo. Jak wygląda?

88-letni Jerzy Połomski od czerwca przebywa w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Legendarny artysta, od kiedy trafił do domu opieki, nie był widziany publicznie. Teraz pojawił się w nowym wideo, w którym gwiazdy apelują o przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl.

Jerzy Połomski zasłynął dzięki takim utworom jak: "Bo z dziewczynami" czy "Cała sala śpiewa z nami". Wokalista przez długi czas był aktywny zawodowo, ale kilka lat temu podjął decyzję, że przechodzi na emeryturę ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Jak przyznała jego menadżerka Violetta Lewandowska, Połomski sam podjął decyzję, że chce przenieść się do Domu Artystów w Skolimowie. Od kiedy tam zamieszkał, nie był widziany publicznie. To się jednak zmieniło, a legenda sceny muzycznej wystąpiła w wideo nagranym we współpracy z innymi artystami. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bruce Willis cierpi na afazję. Stwierdzono ją też u Stone i Clarke. "Poczułam, że elastyczna opaska ściska mój mózg"

Zobacz wideo Śpiewać każdy może? Ci artyści mają wiele talentów

Jerzy Połomski nie był widziany publicznie od roku. Teraz pojawił się w nowym wideo

Na oficjalnym kanale Związku Artystów Scen Polskich pojawił się filmik trwający ponad dwie minuty. Wystąpiły w nim znane gwiazdy estrady, które zaapelowały o przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich.

W materiale można usłyszeć, jak śpiewa Hanna Śleszyńska, Emilia Krakowska, Marian Opania czy Daniel Olbrychski. W wideo pojawia się również wspomniany Jerzy Połomski. 88-letni artysta nie mówi jednak ani słowa, ale uśmiecha się do kamery. Wiadomo, że wokalista zmaga się z problemami zdrowotnymi. 

Jerzy Połomski nie był widziany publicznie od roku. Teraz pojawił się w nowym wideoJerzy Połomski nie był widziany publicznie od roku. Teraz pojawił się w nowym wideo Fot. Screen/ YouTube/ ZASP - Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji/ Apel o 1% podatku na rzecz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich 2022

W komentarzach internauci nie ukrywali, że wideo wywołało wspomnienia i bardzo ich wzruszyło:

Wzruszyłam się, tyle nam państwo daliście w życiu radości. Pięknie was widzieć.
Super filmik - czytamy.

W złotych czasach swojej kariery Jerzy Połomski występował między innymi w Czechosłowacji, Wielkiej Brytanii, ZSRR, w Rumunii, Danii czy też na Kubie. W kwietniu 2009 roku został nagrodzony Złotym Fryderykiem za całokształt twórczości. Artysta obecnie pragnie spokoju i nie udziela się towarzysko, ale miło było zobaczyć, że dobrze się czuje. 

Całe wideo możecie obejrzeć poniżej. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.