Jerzy Połomski nadal przebywa w Skolimowie. Znajoma zdradza, w jakim stanie jest muzyk

Jerzy Połomski od czerwca przebywa w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, w którym ma zapewnioną niezbędną opiekę. Liczne plotki na temat jego stanu zdrowia postanowiła zdementować znajoma z ośrodka, która ujawniła informacje na temat samopoczucia artysty.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl.

Jerzy Połomski to niekwestionowana legenda polskiej estrady. Urodzony w Radomiu w 1933 roku artysta w rzeczywistości nazywa się Jerzy Pająk i z wykształcenia jest aktorem. Jego przeboje śpiewane barytonem, takie jak "Cała sala śpiewa z nami", "Bo z dziewczynami", "Każdemu wolno kochać", czy "Moja miła, moja cicha" znane są już przez kilka pokoleń.

Ze względu na pogarszający się słuch i problemy z pamięcią, piosenkarz w czerwcu ubiegłego roku trafił do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Od tego czasu mówi się o jego problemach zdrowotnych, a także trudnościach z adaptacją w nowym miejscu. Do plotek postanowiła się odnieść znajoma artysty, była tancerka Teatru Wielkiego - Ryszarda Gozdowska.

Zobacz wideo Agora Muzyka Showcase. Artyści ujawnili swoje plany muzyczne na nadchodzące miesiące.

Jerzy Połomski przebywa w Skolimowie. Znajoma ujawnia fakty o jego samopoczuciu i stanie zdrowia

Ośrodek w Skolimowie od ponad stu lat zapewnia miejsce zamieszkania wraz z całodobową opieką najbardziej zasłużonym polskim artystom. Mieszkająca w nim Ryszarda Gozdowska w rozmowie z portalem Pomponik opowiedziała nieco o tym, w jakich warunkach mieszka i czym na co dzień zajmuje się obecnie Jerzy Połomski:

Jurek ma przepiękny pokój, z nami nie ma bliskiego kontaktu, bo on jest samotnikiem. Całe życie był samotnikiem. Ale słucha radia, ogląda telewizję, uczestniczy w niektórych zajęciach naszych. W ogóle Jurek jest wspaniałym, kochanym człowiekiem.

Na miejscu seniorzy mają zapewnione różnego rodzaju zajęcia grupowe i rozrywki. Choć artysta obecnie pragnie przede wszystkim spokoju i nie udziela się towarzysko, znajoma zaprzecza plotkom o kiepskim stanie zdrowia piosenkarza, wprost mówiąc, że doniesienia mediów są nieprawdziwe.

Ludzie na stare lata potrzebują wyciszenia się. Mieliśmy życie intensywne, jak pracowaliśmy, a teraz jak jesteśmy na emeryturach, jesteśmy w domu spokojnej starości, chcemy spokoju i ciszy. Może Jurek jest taki, zresztą, ja też. Ja bardzo lubię towarzystwo, zapraszam do siebie. Ale są dni, w których chcę być po prostu sama, chce odpocząć, chcę żyć własnym życiem w spokoju. Tak już jest, jak człowiek przestaje już zawodowo się udzielać.

Jerzy PołomskiJerzy Połomski Kapif

W złotych czasach swojej kariery Jerzy Połomski występował między innymi w Czechosłowacji, Wielkiej Brytanii, ZSRR, w Rumunii, Danii, czy też na Kubie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.