"Akademia Pana Kleksa" powraca. Wiadomo, kto wcieli się w główną rolę. To doskonale znany aktor

Produkcja nowej wersji "Akademii Pana Kleksa" rusza pełną parą. Wiadomo, kto wcieli się w główną rolę, z której doskonale kojarzymy Piotra Fronczewskiego.

Bądź na bieżąco. Więcej ciekawostek na temat filmu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na długo przed pojawieniem się książek i filmów o Harrym Potterze, polskie dzieci czytały i oglądały o przygodach ekscentrycznego dyrektora niezwykłej szkoły oraz jego podopiecznego. Kultowy film "Akademia Pana Kleksa" na podstawie książki Jana Brzechwy doczeka się nowej odsłony. Najnowsze doniesienia na temat produkcji wskazują, kto wcieli się w główną rolę, którą przed laty brawurowo odegrał Piotr Fronczewski.

Zobacz wideo Najsłynniejsze wpadki w filmach, serialach i nie tylko! Czy naprawdę nie dało się ich uniknąć?

"Akademia Pana Kleksa" powraca. Wiadomo, kto wcieli się w główną rolę

Jak donosi Pudelek, w postać Pana Kleksa ma wcielić się Tomasz Kot. Aktor doskonale znany jest polskiej publiczności z ról w takich filmach, jak "Bogowie", "Zimna wojna", "Skazany na bluesa" czy emitowanego przed laty serialu "Niania". Co ciekawe, w nowym filmie o przygodach Pana Kleksa ma nie zabraknąć samego Piotra Fronczewskiego. Tym razem jednak wcieli się w zupełnie inną postać. Jaką? To póki co pozostaje tajemnicą.

Nie ulega wątpliwości, że Kot będzie miał dość trudny orzech do zgryzienia. Fronczewski, wcielający się w tytułową rolę, z kolorową czupryną i twarzą pełną cekinowych piegów na dobre zapisał się w pamięci widzów i historii polskiej kinematografii. Znając jednak możliwości aktorskie odtwórcy roli Zbigniewa Religi, możemy spać spokojnie. 

Za reżyserię nowej "Akademii Pana Kleksa" odpowiedzialny będzie Maciej Kawulski, znany m.in. z takich produkcji jak "Underdog" czy "Jak pokochałam gangstera". Pójdziecie do kina?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.