Co mają wspólnego Andrzej Duda i żona Wołodymyra Zełenskiego? Odpowiedź prezydenta Ukrainy na pytanie rozbraja

Wołodymyr Zełenski miał niełatwy orzech do zgryzienia, gdy dziennikarka konsekwentnie dopytywała go o ulubionego przywódcę, z którym najchętniej rozmawia oraz z którym ma najlepszy kontakt. Skonsternowany prezydent Ukrainy w końcu wybrał i zaczął zanosić się śmiechem. Odpowiedź nieoczywista.

Więcej wypowiedzi prezydenta Ukrainy znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl.

Na początku marca Wołodymyr Zełenski przyznał, że codziennie rozmawia z Andrzejem Dudą, który, ze względu na położenie Polski jest jednym z przywódców wyjątkowo zainteresowanych sytuacją w Ukrainie. Prezydent zaatakowanej Ukrainy wspomniał w rozmowie z dziennikarką europejskiego kanału informacyjnego Euronews, że to właśnie z Andrzejem Dudą ma najlepszy kontakt. Wymienił jeszcze kilku przywódców, aż w końcu wspomniał o żonie. 

Wołodymyr Zełenski o ulubionym przywódcy 

Wołodymyr Zełenski przyznał, że jest ośmiu-dziesięciu przywódców, z którymi ma najlepszy kontakt w tym trudnym dla Ukrainy czasie. Głęboko się zamyślił, a następnie zaczął wymieniać kilka nazwisk, wyliczając na palcach. Mówił o prezydencie Polski, Francji czy premierze Wielkiej Brytanii.  

 
Sporo łączy mnie z Dudą, Andrzejem Dudą, Macronem, Borisem Johnsonem, z krajami bałtyckimi... -  powiedział.

Dziennikarka była zdeterminowana, by dowiedzieć się, który z panów należy do jego ulubionych. Padło pytanie: "Którego woli?". Zełenski po chwili namysłu wypalił:

Kogo wolę? Moją żonę - wybrnął.

Bardzo szybko przeprosił, jednak ani on, ani obecni na sali dziennikarze nie mogli powstrzymać się od śmiechu. 

Zobacz też: Macron jak Zełenski? Jego nowe zdjęcia pachną inspiracją. "Myśli, że jest w Kijowie. Stary, jesteś w Paryżu"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki.

Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Новини з України - Ukrayina.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.