Vera Farmiga solidaryzuje się z narodem ukraińskim i publikuje poruszający wpis. "Pochodzimy z kozackiej rodziny"

Świat jednoczy się z narodem ukraińskim, który został zaatakowany przez wojska rosyjskie. Światowej sławy gwiazdy publikują kolejne oświadczenia. Głos zabrała amerykańska aktorka Vera Farmiga, w której żyłach płynie ukraińska krew.

Więcej na temat brutalnego ataku Rosji na Ukrainę przeczytasz, odwiedzając stronę główną Gazeta.pl.

Spełnia się właśnie scenariusz, jakiego obawiało się mnóstwo ludzi na świecie. Władze rosyjskie rozpoczęły atak na terenach Wschodniej Ukrainy 24 lutego przed godziną 4:00 polskiego czasu. Inwazję poprzedziło wystąpienie Władimira Putina, który poinformował o swojej decyzji. Głos w sprawie zabrała Vera Farmiga. 

Zobacz wideo Jak można zatrzymać Władimira Putina? Gen. Pacek komentuje

Amerykańska aktorka ukraińskiego pochodzenia komentuje atak Rosji na Ukrainę

Vera Farmiga to córka Amerykanów ukraińskiego pochodzenia (rodzice jej matki byli ukraińskimi imigrantami). Właśnie dlatego jej ostatni post na Instagramie wybrzmiał języku ukraińskim.

Chwała i wolność Ukrainy jeszcze nie umarły. Los uśmiechnie się do nas, młodzi bracia. Nasi wrogowie zginą jak rosa na słońcu. Królujmy po naszej stronie, bracia. Dusze i ciała oddamy za naszą wolność. I pokażemy, że my, bracia, pochodzimy z kozackiej rodziny - napisała, cytując fragment hymnu ukraińskiego.

Vera Farmiga to znana amerykańska aktorka, która ma sześcioro rodzeństwa. Nigdy nie ukrywała, jak mocno związana jest z Ukrainą oraz z jej kulturą. Kształciła się w ukraińskich placówkach i bardzo dobrze wspomina ten czas.

Byłam w ukraińskim harcerstwie. Uczyłam się ukraińskich tańców ludowych. Moja nauczycielka gry na pianinie była Ukrainką. Myślałam i marzyłam po ukraińsku - wspomina niegdyś w wywiadzie z magazynem "Vulture". 
 
W społeczności ukraińskiej jest się zanurzonym w dziedzictwie, szanuje się je i rozumie. Zwłaszcza poprzez sztukę, wiele z tego jest przekazywane poprzez muzykę i taniec ludowy. To był pierwszy język, którego się nauczyłam. W każde święto moja ogromna rodzina zbierała się razem, kilka osób grało na gitarach, a ja siedziałam przy pianinie i śpiewałam (...). Ważną metodą nauki był taniec, sposób przekazywania historii - dodała wówczas.

Vera, zapewne jak większość ludzi na świecie, wierzy, że inwazja na Ukrainę zostanie wstrzymana. 

Vera Farmiga - życie zawodowe

Vera Farmiga biegle mówi w ojczystym języku swoich rodziców. Języka angielskiego zaczęła uczyć się dopiero w wieku sześciu lat, Urodziła się w Clifton w New Jersey i od zawsze marzyła o artystycznej karierze. Zagrała w wielu popularnych filmach. Możecie kojarzyć ją z takich produkcji jak: "Jesień w Nowym Jorku", "15 minut", "Kandydat" czy "Infiltracja".

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Relacja na żywo --> https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,166794,28147380.html

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie --> https://wiadomosci.gazeta.pl/ukraina

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.