Matylda Damięcka uderza w Putina! Opublikowała grafikę, którą trafiła w samo sedno: Mocne, wymowne, mega błyskotliwe

Matylda Damięcka dosadnie skomentowała wojnę na Ukrainie. Za pomocą nowych grafik aktywistka dodała mocne w przekazie posty na Instagramie. - Putindrom - napisała.

Informacje na bieżąco możecie znaleźć na stronie głównej Gazeta.pl.

Sytuacja na Ukrainie jest dramatyczna i bardzo szybko się zmienia. We wtorek o godzinie czwartej czasu polskiego rozpoczęła się rosyjska inwazja na ten kraj. Przeprowadzono ostrzał rakietowy wokół m.in. Kijowa, Odessy, Charkowa, lotnisk i baz wojskowych. Ukraina wprowadziła stan wojenny. Matylda Damięcka, podobnie jak inne gwiazdy, okazała swoje wsparcie dla okupowanego państwa. Zrobiła to w typowy dla siebie sposób, a jej najnowsze grafiki są szeroko komentowana w mediach społecznościowych. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tomasza Komendę wrobiono w zabójstwo, a "Masa" wsypał gangsterów. Te historie wstrząsnęły Polską w XXI wieku

Zobacz wideo Prezydent Ukrainy na Telegramie o rosyjskim ataku. "Zwyciężymy. Jesteśmy gotowi na wszystko"

Matylda Damięcka wymowną grafiką uderza we Władimira Putina 

Matylda Damięcka za pomocą grafik komentuje bieżące sprawy, ważne z punktu widzenia społeczeństwa. Teraz ilustratorka odniosła się do rosyjskiego ataku na Ukrainę. Na Instagramie opublikowała wymowną animację. Nawiązała do daty, w której rozpoczął się atak na ten kraj (22.02.2022 roku). Damięcka miejsce zer zastąpiła wizerunkiem twarzy dyktatora. Można również zauważyć, że animacja przedstawiająca godzinę ataku, pokazuje napis "SOS", co jest swoistym wołaniem i pomoc. 

Putindrom - napisała zwięźle artystka.
 

W komentarzach internauci docenili wymowną grafię ilustratorki: 

Każdy kraj ma swoje zero.
O kurde. Mocne, wymowne, mega błyskotliwe, gratuluję pomysłowości i talentu.
Aż mi ciary przeszły po plecach - czytamy.

Z okazji tłustego czwartku na Instagramie artystki pojawiła się seria grafik, która również uderza w budzącą grozę decyzję Władimira Putina. Jeden z rysunków zatytułowany "pączkin", przedstawiają dłoń z wystawionym środkowym palcem, na który założony jest pączek typu donat. 

Taki słodko-gorzki ten pączek w tym roku - zauważyli fani.
 

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Relacja na żywo

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.