Zachwyciła widzów rolą Bożenki w "Na dobre i na złe", a później zniknęła. Tym dziś zajmuje się Edyta Jungowska

Widzowie pokochali ją za rolę Bożenki w serialu "Na dobre i na złe". Później zniknęła. 1 lutego 2022 roku aktorka skończyła 56 lat. Z tej okazji sprawdziliśmy, czym się dzisiaj zajmuje Edyta Jungowska.

Więcej informacji o metamorfozach gwiazd przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Edyta Jungowska zdobyła szerszą rozpoznawalność, dzięki roli siostry Bożenki w serialu "Na dobre i na złe", którą fani pokochali w okamgnieniu. Aktorka z charakterystycznym, zachrypniętym głosem podbiła serca widzów, którzy z zapartym tchem śledzili jej serialowe losy w szpitalu w Leśnej Górze. u szczytu sławy gwiazda zapadła się pod ziemię. Dlaczego to zrobiła? 

Zobacz wideo Edyta Jungowska zaprasza na Family Fest

Edyta Jungowska usunęła się w cień. Czym się dziś zajmuje?

Aktorka 1 lutego 2022 roku obchodziła swoje 56 urodziny. Gwiazda w pewnym momencie zdecydowała się na zmianę branży. Razem z partnerem Rafałem Sabarą założyła wydawnictwo Jung-off-ska i postanowiła zacząć... nagrywać audiobooki:

Od ponad ośmiu lat wydaję audiobooki dla dzieci, głównie mojej ukochanej pisarki, Astrid Lindgren. Kiedy osiem lat temu zakładałam to wydawnictwo, a zainwestowałam w nie sporo oszczędności, nie zdawałam sobie sprawy, że czeka mnie tyle trudnych tematów. Na początku była czysta euforia. A potem? Potem nastąpiło załamanie i doszłam do wniosku, że nic nie umiem. Na szczęście nie byłam sama. Jesteśmy firmą rodzinną — podkreśliła.
 

Aktorka twardo stąpa po ziemi i wie, że zawód artystyczny top ciężki kawałek chleba. Nie porzuciła na dobre aktorstwa, ale zauważyła w pewnym momencie, że brakuje ról dla aktorek dojrzałych z dużym potencjałem. Czeka na nadejście lepszych czasów, kiedy będzie mogła w pełni pokazać wachlarz swoich umiejętności aktorskich:

Ten zawód bywa okrutny dla kobiet, bo w miarę upływu lat nabieramy większego doświadczenia, rozwijamy warsztat, a potem okazuje się, że jest za późno, żeby to pokazać, i coraz mniej ciekawych ról. Może jak się dobrze zestarzeję, przejdę do kategorii aktorek charakterystycznych i moja kariera znowu nabierze rozpędu.

Jak się zmieniała Edyta Jungowska?

Aktorka występowała i dawała popis swoim umiejętnościom wokalnym w programie dla dzieci "Ala i As". Widzowie kochali jej miłą aparycję, a dzieci uwielbiały spędzać z nią czas w dzieciństwie. 

 

Teraz aktorka realizuje się w dubbingu. Użyczyła głosu następującym produkcjom: "Tom i Jerry" 1940-2005, "Rodzinie Addamsów" 1992-1995, czy "Toy Story" w 1995 roku. Z nowszych kreacji dubbingowych można wyróżnić: "Afrodytę w lesie" z 2009 roku, czy "Kacpra: Szkoła postrachu" z 2006 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.