Zachwyciła widzów rolą Bożenki w "Na dobre i na złe", a później zniknęła. Tym dziś zajmuje się Edyta Jungowska

Widzowie pokochali ją za rolę Bożenki w serialu "Na dobre i na złe". Później zniknęła. 1 lutego 2022 roku aktorka skończyła 56 lat. Z tej okazji sprawdziliśmy, czym się dzisiaj zajmuje Edyta Jungowska.

Więcej informacji o metamorfozach gwiazd przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Edyta Jungowska zdobyła szerszą rozpoznawalność, dzięki roli siostry Bożenki w serialu "Na dobre i na złe", którą fani pokochali w okamgnieniu. Aktorka z charakterystycznym, zachrypniętym głosem podbiła serca widzów, którzy z zapartym tchem śledzili jej serialowe losy w szpitalu w Leśnej Górze. u szczytu sławy gwiazda zapadła się pod ziemię. Dlaczego to zrobiła? 

Zobacz wideo Edyta Jungowska zaprasza na Family Fest

Anita SokołowskaAnita Sokołowska świętuje 46. urodziny. Zobacz, jak się zmieniła

Edyta Jungowska usunęła się w cień. Czym się dziś zajmuje?

Aktorka 1 lutego 2022 roku obchodziła swoje 56 urodziny. Gwiazda w pewnym momencie zdecydowała się na zmianę branży. Razem z partnerem Rafałem Sabarą założyła wydawnictwo Jung-off-ska i postanowiła zacząć... nagrywać audiobooki:

Od ponad ośmiu lat wydaję audiobooki dla dzieci, głównie mojej ukochanej pisarki, Astrid Lindgren. Kiedy osiem lat temu zakładałam to wydawnictwo, a zainwestowałam w nie sporo oszczędności, nie zdawałam sobie sprawy, że czeka mnie tyle trudnych tematów. Na początku była czysta euforia. A potem? Potem nastąpiło załamanie i doszłam do wniosku, że nic nie umiem. Na szczęście nie byłam sama. Jesteśmy firmą rodzinną — podkreśliła.
 

Aktorka twardo stąpa po ziemi i wie, że zawód artystyczny top ciężki kawałek chleba. Nie porzuciła na dobre aktorstwa, ale zauważyła w pewnym momencie, że brakuje ról dla aktorek dojrzałych z dużym potencjałem. Czeka na nadejście lepszych czasów, kiedy będzie mogła w pełni pokazać wachlarz swoich umiejętności aktorskich:

Ten zawód bywa okrutny dla kobiet, bo w miarę upływu lat nabieramy większego doświadczenia, rozwijamy warsztat, a potem okazuje się, że jest za późno, żeby to pokazać, i coraz mniej ciekawych ról. Może jak się dobrze zestarzeję, przejdę do kategorii aktorek charakterystycznych i moja kariera znowu nabierze rozpędu.

Jak się zmieniała Edyta Jungowska?

Aktorka występowała i dawała popis swoim umiejętnościom wokalnym w programie dla dzieci "Ala i As". Widzowie kochali jej miłą aparycję, a dzieci uwielbiały spędzać z nią czas w dzieciństwie. 

 

Teraz aktorka realizuje się w dubbingu. Użyczyła głosu następującym produkcjom: "Tom i Jerry" 1940-2005, "Rodzinie Addamsów" 1992-1995, czy "Toy Story" w 1995 roku. Z nowszych kreacji dubbingowych można wyróżnić: "Afrodytę w lesie" z 2009 roku, czy "Kacpra: Szkoła postrachu" z 2006 roku.

Nicola CoughlanGwiazda "Bridgertonów" prosi: Nie chcę znać waszej opinii o moim wyglądzie

Więcej o: