Ranking "Forbes Women" Kobiet Roku 2021. Na liście nie zabrakło gwiazd polskiego show-biznesu. Wojciechowska, Rubik, Sanah

Magazyn "Forbes Women" opublikował zestawienie 100 inspirujących kobiet, które głośno mówiły o problemach społecznych czy dążyły do realnych zmian w otaczającej nas rzeczywistości. Wśród Kobiet Roku 2021 nie zabrakło popularnych nazwisk ze świata show-biznesu.

Więcej informacji o bieżących rankingach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Koniec roku jest idealnym czasem na podsumowania. "Forbes Women" zaprezentował listę 100 Kobiet 2021 roku, które przyczyniły się do zmian w naszym kraju. Wyróżniono byłe pierwsze damy, aktywistki, przedstawicielki biznesu i osoby, których nazwiska znane są z pierwszych stron gazet. Kto jeszcze znalazł się na prestiżowej liście? Te kobiety nie boją się głośno mówić o ważnych społecznie tematach. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Siedem gwiazd, które spadły ze szczytu i ogłosiły bankructwo. Na co wydały pieniądze? Czaszkę dinozaura czy grobowiec w kształcie piramidy

Zobacz wideo Martyna Wojciechowska staje w obronie środowisk LGBT. „Każdy ma prawo być tym, kim chce być"

Ranking "Forbes Women": Kobiety Roku 2021. Kto znalazł się na liście? 

Magazyn "Forbes Women" w tegorocznym zestawieniu wyróżnił inspirujące kobiety w kilku kategoriach jak: Biznes/Ekonomia, Ikony/Mentorki, Polityczki/Aktywistki/Działaczki, Gwiazdy/Influencerki, Sport, Nauka i Odkrycia. Brano pod uwagę Polki, które odznaczają się ogromną siłą i motywują innych do działania. 

Jesteśmy przekonane i przekonani, że nasza lista to inspirujące i motywujące do działania zestawienie, które wyraźnie pokazuje, że dzięki kobietom świat staje się coraz lepszym miejscem - czytamy w magazynie.
 

Na liście nie mogło zabraknąć Martyny Wojciechowskiej. Dziennikarka i podróżniczka jest założycielką Fundacji Unaweza, która pomaga innym kobietom w walce o ich prawa. 

Martyna WojciechowskaMartyna Wojciechowska KAPiF

Wyróżniono również Anję Rubik, która od lat angażuje się w podnoszenie społecznej świadomości na temat  edukacji seksualnej. 

Anja RubikAnja Rubik fot. KAPiF

Wśród inspirujących kobiet znalazła się także Sanah. Jej piosenki podbijają listy przebojów, a sama wokalistka była jedną z najczęściej słuchanych w Polsce w 2021 roku. 

SanahSanah instagram.com/@sanahmusic

Kayah też znalazła się w zestawieniu. Artystka założyła niezależną wytwórnię muzyczną, która wspiera młodych artystów. 

Gala Kobieta Roku 'Glamour' 2021Gala Kobieta Roku 'Glamour' 2021 KAPiF.pl / KAPiF.pl

W zestawieniu znalazła się również uczestniczka powstania warszawskiego, Wanda Tkaczyk-Stawska, czy trzy byłe pierwsze damy: Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska i Danuta Wałęsa, za "pomoc uchodźcom w sytuacji, gdy politycy zawiedli". 

Marina, Wojciech SzczęsnySzczęsny zakochał się w Marinie, a ona go nie znała. "Musiałem powalczyć"

Z pełną listą wyróżnionych można zapoznać się na stronie "Forbes Women".

Więcej o: