Wybieracie się na "Dom Gucci"? Pięć najważniejszych rzeczy, które musicie wiedzieć o Maurizio Guccim

Maurizio Gucci jest jedną z kluczowych postaci z historii przedstawionej w filmie "Dom Gucci". Został zamordowany na zlecenie swojej żony. Co jeszcze o nim wiemy?

Więcej na temat kinowych premier przeczytacie na Gazeta.pl.

Od pewnego czasu o rodzinie Guccich znów zrobiło się głośno. Wszystko za sprawą "Domu Gucci" Ridleya Scotta, który właśnie wszedł do polskich kin. Jeśli nie zapoznaliście się wcześniej z biografią Maurizio Gucciego, a wybieracie się na film, przedstawiamy wam pięć faktów, które pomogą odnaleźć się w fabule.

Zobacz wideo "House of Gucci" - Lady Gaga i Adam Driver w pierwszym zwiastunie

Patrizia Reggiani, Lady Gaga"House of Gucci". Jak naprawdę wyglądają bohaterowie filmu?

Maurizio Gucci został zastrzelony na zlecenie żony

Życie Maurizio zakończyło się tragicznie 27 marca 1995 roku. Został zastrzelony na schodach swojego biura w Mediolanie przez zabójcę wynajętego przez byłą żonę, Patrizię. Została za to skazana na 18 lat więzienia. Od 2016 roku jest wolna.

Maurizio spotykał się z kimś, kiedy został zamordowany.

Maurizio w momencie śmierci układał sobie życie z kimś innym - Paolą Franchi. Byli przyjaciółmi z dzieciństwa, a po nawiązaniu znajomości po latach okazało się, że pałają do siebie uczuciem. Planowali wspólną przyszłość, jednak jego nagła śmierć nigdy im na to nie pozwoliła.

Zakochaliśmy się w sobie. Maurizio mówił mi, że jesteśmy dwiema połówkami tego samego jabłka - mówiła Paola.

Maurizio osierocił dwoje dzieci

Maurizio i Patrizia mieli razem dwie córki: Allegrę i Alessandrę. Dziewczyny miały kilkanaście lat, gdy ich matka została aresztowana, a ojciec zmarł. 

Maurizio był wnukiem założyciela Gucci

Maurizio Gucci był wnukiem pierwotnego założyciela domu mody (Guccio Gucciego) i choć jako nastolatek nie był mocno związany z firmą, jako dojrzały mężczyzna postanowić odebrać ją wujowi oraz jego synom. 

Maurizio wdał się w wojnę prawną z rodziną

Maurizio walczył ze swoim wujkiem Aldo Guccim o udziały w firmie. Kiedy po wielu latach intryg i podjęciu współpracy z zagranicznymi inwestorami udało mu się zasiąść w fotelu prezesa, zaczął doprowadzać rodzinną potęgę do bankructwa.

Tom Ford, Lady GagaTom Ford w ostrych słowach o "House of Gucci": Wybuchałem głośno śmiechem

Zobacz też: Patrizia Reggiani zapłaciła 400 tysięcy dolarów za zabicie męża, Maurizio Gucciego. "Zobaczyć go martwego - to było warte każdego lira"

Więcej o: