Królowa Elżbieta II dostała od lekarzy reprymendę. Martini, gin, żegnajcie

Kolejne doniesienia na temat stanu zdrowia królowej Elżbiety II. Lekarze mieli dla niej ważną wskazówkę dotyczącą stylu życiu. Zasugerowali, by ograniczyła alkohol.

Na temat brytyjskiej rodziny królewskiej przeczytacie również na gazeta.pl.

Królowa Elżbieta II bez wątpienia jest symbolem brytyjskiej rodziny królewskiej. Choć nie brakuje głosów, że formy mogłoby jej pozazdrościć wiele młodszych osób, ostatnie zdjęcia wywołały niepokój. Panująca monarchini pojawiła się w Opactwie Westminsterskim z laską. Pałacu Buckingham odmówił jednak komentarza w sprawie. Tymczasem teraz pojawiły się kolejne doniesienia, związane ze stanem jej zdrowia.

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

Królowa Elżbieta II miała usłyszeć od lekarzy ważną radę

Vanityfair.com, powołując się na źródła bliskiej rodziny królewskiej, informuje, jakie zalecenia miała usłyszeć królowa Elżbieta II od lekarzy. Według informatorów portalu, medycy poradzili jej, by zrezygnowała z picia wieczornego drinka, którym z reguły jest martini. Zdaniem medyków, królowa powinna ograniczyć alkohol jedynie do specjalnych okazji. Chodzi o to, by mogła cieszyć się jak najlepszym zdrowiem, zwłaszcza że czeka na nią wiele obowiązków. Przygotowuje się też do swojego Platynowego Jubileuszu (z okazji 70-lecia jej panowania), którego kilkudniowe obchody zostały zaplanowane na 2022 rok.

Portal cytuje przyjaciela rodziny, według którego dla królowej Elżbiety II takie zalecenie lekarzy nie stanowi problemu, choć on sam uznaje całą sytuację za mało sprawiedliwą.

To naprawdę nie jest dla niej (królowej - dop. red.) wielka sprawa. Nie pije zbyt dużo. Jednak nieco niesprawiedliwe wydaje się to, że na tym etapie życia musi zrezygnować z jednej z niewielu przyjemności - czytamy na portalu.

Od dawna w mediach nie brakuje doniesień, że królowa ma w zwyczaju picie kilku różnych drinków dziennie. Oprócz wspomnianego martini Elżbieta II nie pogardzi również winem czy ginem. Ten ostatni trunek zresztą lubiła również Królowa Matka.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.