Księżna Camilla nie znosiła księżnej Diany. Wyszło na jaw, jak ją przezywała. "Toruje sobie drogę przez ochroniarzy". Niemiło!

Tom Bower w swojej książce wyjawia, jak wyglądały stosunki między księżną Dianą a Camillą Parker Bowles. Kochanka księcia Karola szczerze nie znosiła jego żony. Nazywała się... "głupią krową".

31 sierpnia mięły 24 lat od tragicznego wypadku w Paryżu, w którym zginęła księżna Diana. Pierwsza żona księcia Karola nie miała łatwego życia. Kiedy stała się członkinią rodziny królewskiej, musiała znosić liczne upokorzenia, by po czasie dowiedzieć się, że jest zdradzana. Jej rywalka nie dawała za wygraną, ale też nie musiała się zbytnio starać - była miłością życia syna królowej. "Cokolwiek by się działo, zawsze będę cię kochał" - miał powiedzieć Karol do Camilli podczas rozmowy telefonicznej, którą podsłuchiwała Diana.

Księżna Camilla nie znosiła księżnej Diany. Wyszło na jaw, jak ją przezywała. "Toruje sobie drogę przez ochroniarzy"

Nikt nie miał wątpliwości, że Diana i Camilla szczerze się nienawidzą. Opinia publiczna zawsze stała jednak murem za pierwszą żoną Karola - przez jego romans Spencer miała mieć problemy ze zdrowiem (zaburzenia odżywiania, samookaleczanie). Tom Bower wyjawił więc, jak o Dianie wyrażała się Camilla, kiedy rozmawiała ze znajomymi. "Mysz", "głupia krowa"... To tylko nieliczne z wyzwisk.

Więcej na temat kontrowersji związanych z brytyjską monarchią przeczytacie na stronie głównej Gazeta.pl.

Ponadto kochanka przyszłego króla nie szczędziła krytyki pod adresem księżnej ludzkich serc. Twierdziła, że jest hipokrytką, która krytykuje romans Karola, a sama "toruje sobie drogę przez ochroniarzy".

Księżna Diana w dokumencie Channel 4 'Diana własnymi słowami'Te taśmy wywołały burzę na Wyspach. Pokazano prywatne rozmowy Diany. Księżna mówi o miłości do ochroniarza i seksie z Karolem

Księżna Camilla od lat walczy o uwagę mediów i stara kreować się na osobą ciepłą i empatyczną. Czy jej to wychodzi? Czasem tak, jednak aktualnie najbardziej lubianą członkinią rodziny królewskiej jest księżna Kate.

Więcej o: