"Rolnik szuka żony". Stanisław oskarżony o rasizm! "Nawet nie przeczytał mojego listu"

W TVP rozpoczął się ósmy sezon "Rolnik szuka żony". Uczestnicy zapoznawali się z listami od zainteresowanych nimi osób. Stanisław z Wielkopolski okazał się bardzo wymagający. Gdy zobaczył zdjęcie jednej z nich, natychmiast podziękował. Kobieta oskarżyła go o rasizm.

W nowym sezonie "Rolnik szuka żony" Elżbieta, Kamil, Krzysztof, Kamila i Stanisław zamierzają poszukać miłości życia. Uczestnicy zapoznawali się listami od potencjalnych kandydatów i kandydatek. Spore emocje wzbudziło odczytywanie korespondencji przez Stanisława. Rolnik w tym sezonie cieszył się sporą popularnością, o czym mógł świadczyć stos listów. Mężczyzna wybrednie podchodził do wyboru kandydatek, które zaprosi na gospodarstwo. Podczas odczytywania listu od 19-letniej Polki, która ma afrykańskie korzenie, mężczyzna szybko ją przekreślił. Nathalie zabrała głos i przyznała, że zachowanie rolnika ją zabolało. 

Zobacz: "Rolnik szuka żony". Stanisław to majętny przedsiębiorca. Jego gospodarstwo robi wrażenie

Zobacz wideo Rolnik szuka żony - zwiastun nowego sezonu

"Rolnik szuka żony". Stanisław oskarżony o rasizm 

Nowy uczestnik show, który wzbudził kontrowersje, pochodzi z Wielkopolski. Stanisław ma 26 lat i w programie chciałby znaleźć partnerkę, z którą mógłby iść przez życie. Mężczyzna przy Marcie Manowskiej odczytywał listy, których otrzymał aż 200. Mimo tak dużego zainteresowania płcią przeciwną, rolnik podszedł do wyboru kandydatek bardzo ostrożnie i sporo z nich odrzucił. Jedną z kobiet, które wyraziły zainteresowanie Stanisławem, była 19-letnia Nathalie, która pochodzi z Polski i ma afrykańskie korzenie. Rolnik długo się nie namyślając odrzucił jej kandydaturę. 

Witaj Stasiu. Mam na imię Nathalie, mam 19 lat, jestem Polką o afrykańskich korzeniach. Damy na nie - skwitował Stanisław.

Okazuje się, że odrzucona kandydatka postanowiła publicznie potępić zachowanie Stanisława. W rozmowie z Pomponikiem przyznała, że rolnik nie przeczytał nawet jej listu do końca, tylko po spojrzeniu na zdjęcie postanowił ją odrzucić. Przyznała, że Stanisław zachował się jak rasista. 

Ewidentnie podczas odcinka było widać, że Stanisławowi przeszkadzał mój kolor skóry, bo, niestety, na wsi mogłoby to być "problemem". Nawet nie przeczytał mojego listu, tylko spoglądając na zdjęcie, od razu je odrzucił, w dodatku z krzywą miną. I tak właśnie zachowują się rasiści - powiedziała 19-latka.

Nathalie zgłosiła się do programu, bo chciała znaleźć w nim prawdziwą miłość. Nie ukrywa, że przez, to jak została potraktowana, drugi raz nie wysłałaby takiego listu. Przyznała, że w przeszłości wielokrotnie padała ofiarą niestosownych komentarzy na swój temat i jak uważa, wszystko ze względu na kolor skóry. 

Są to zaczepki ze strony mężczyzn na tle seksualnym, wiadomości czy komentarze na ulicy. Jest tego mnóstwo. Próby zrobienia mi krzywdy na tle seksualnym też były - dodała.

Jak do tej pory produkcja show nie odniosła do wypowiedzi Nathalie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA