A co, jeśli książę Karol umrze przed królową Elżbietą? Brytyjska rodzina królewska jest na to gotowa

Linia sukcesji do brytyjskiego tronu jest bardzo długa i liczy niemal sześć tysięcy osób! Wiadomo, że to książę Karol jako pierwszy przejmie tron po królowej Elżbiecie. Co się jednak stanie, jeżeli wcześniej umrze? Rodzina królewska jest przygotowana na każdą ewentualność.

Książę Karol jak do tej pory jest najdłużej czekającym władcą na objęcie tronu. Plotkuje się, że w przypadku śmierci królowej Elżbiety jej syn nie będzie w ogóle chciał przejąć obowiązków króla i postanowi abdykować. Inni sympatycy rodziny królewskiej są zdania, że nie czekał tak długo tylko po to, żeby zrezygnować z tej funkcji. Jednak kto zasiądzie na królewskim tronie, jeśli 72-letni Karol umrze przed królową Elżbietą

Zobacz wideo Książę Karol i Camilla biją brawo dla pracowników służby zdrowia walczących z koronawirusem

Kto przejmie tron, jeśli książę Karol umrze przed królową Elżbietą? 

Królowa Elżbieta i książę Filip doczekali się czwórki pociech. Najstarszy z nich, książę Karol, jest oczywiście pierwszy w kolejce do tronu. Jednak podobnie jak sama królowa, on też jest już w podeszłym wieku - ma obecnie 72 lata. Średnia życia dla mężczyzn w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie nieco ponad 79 lat. Jak donosi portal Cheat Sheet, brytyjska rodzina królewska jest gotowa na ewentualną śmierć księcia. Powstały określone plany, które zostaną wprowadzone w życie przez pracowników pałacu po jego śmierci, zwłaszcza że jest on przyszłą głową monarchii.

Według raportów "Operacja London Bridge" to kryptonim śmierci królowej Elżbiety II. Jeśli chodzi o księcia Karola, jego śmierć rzekomo nazwano jako "Operacja Menai Bridge". Podczas pogrzebu w całym kraju i krajach Wspólnoty Narodów ma nastąpić "chwila ciszy". W telewizji nie będą emitowane programy komediowe z szacunku dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Stacja BBC prawdopodobnie jako pierwsza poda informację o śmierci Karola.  

Książę ma jeszcze trójkę rodzeństwa - księżniczkę Annę, księcia Andrzeja i księcia Edwarda. Jednak oni nie mają co liczyć na koronę. W przypadku nagłej śmierci Karola bądź jego abdykacji na tronie zasiądzie jego najstarszy syn, książę William

Więcej o:
Copyright © Agora SA